HABER /  GÜNCEL

Ankara'daki cinsel saldırı davasında flaş gelişme

Ankara'da kendisine ait hayvan hastanesinde veteriner Ç.B.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen Prof. Dr. Hasan B. ile ona yardım ettiği ileri sürülen iki kişi hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi.

ANKARA Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan B. ile ona yardım ettiği ileri sürülen iki kişi hakkındaki iddianame kabul edildi.

Kendisine ait hayvan hastanesinde çalışan veteriner Ç.B.'ye, geçtimiz Nisan ayında cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle mahkemece tutuklanan, ardında savcı tarafından resen tahliye edilen Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Hasan B. ile Ç.B.’yi doktora götürmesine yardım eden yardımcısı Serkan D. ile delilleri yok etmek için Ç.B.’nin cinsel organının temizlediği iddia edilen jinekolog Hüseyin Ş. hakkında hazırlanan iddianame, Ankara 31’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Mahkemenin hazırladığı tensip tutanağına göre, Hasan B, ‘nitelikli cinsel saldırı’, ‘cebir ve tehdit ile hürriyeti yoksun kılma’, ‘tehdit ve hakaret’, ‘suç delilerini yok etmek’; Serkan D, ‘basit cinsel saldırı’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’, ‘tehdit’; Hüseyin Ş, ise ‘suç delillerini gizlemek’ suçlarından 11 Aralık 2019’da hakim karşısına çıkacak.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Pentagon'un yeni patronu belli oldu
Mehmet Hakan Atilla Türkiye'ye geliyor
Beyaz Saray'da Türkiye toplantısı
Milli Atlet Yasin Süzen'den altın madalya
Konya'da bıçaklı kavgada bir kişi öldü
30 Ekim tatil mi çarşamba günü okullar tatil mi?
Yorumlar 5 yorum