BIST 1.124
DOLAR 7,84
EURO 9,15
ALTIN 474,28
HABER /  POLİTİKA

Ankara'da neler oluyor? Komutanların biri gitti diğeri geldi

Başbakan Binali Yıldırım bugün önce Kara Kuvvetleri Komutanı sonra da Hava Kuvvetleri Komutanı ile görüştü. Yıldırım'ın programında Deniz Kuvvetleri Komutanı ve Jandarma Genel Komutanı ile görüşmesi de var. Irak sınırındaki tatbikat da göz önüne alınınca bu yoğun trafik neler oluyor dedirtti.

Abone ol

BAŞBAKAN Yıldırım'ın bugünkü programındaki detay dikkatlerden kaçmadı. Kuvvet komutanlarının Çankaya Köşkü'ne ayrı ayrı saatlerde gelerek Yıldırım'la görüşmesi dikkatlerden kaçmadı. Başbakan önce Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler'i kabul etti. Bu görüşme bittikten sonra ise Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz Çankaya Çöşkü'ndeydi.

Başbakan Yıldırım'ın bugünkü programı şu şekilde açıklandı:

Başbakanlık Basın Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre Yıldırım, bugün, Kara Kuvvetleri̇ Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Deni̇z Kuvvetleri̇ Komutanı Koramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri̇ Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Ari̇f Çeti̇n'i̇ Çankaya Köşkü'nde ayrı ayrı kabul edecek.

KÖŞKTE ASKERİ TRAFİK
Yapılan açıklamanın ardından gözler Köşk'e çevrildi. Önce Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler geldi.

NELER OLUYOR?
Kürt yönetiminin 25 Eylül'deki referandum için ısrarlı olması ve TSK'nın tam da bu dönemde Irak sınırında tatbikat başlatması dikkate alındığında bu başbakanın bu yoğun trafiği neler oluyor sorusunu gündeme getirdi.

Basına kapalı gerçekleştirilen görüşme 45 dakika sürdü. Sonra Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz Köşk'teydi. Bu görüşme de yaklaşık 50 dakika sürdü.

Yıldırım, gün boyunca Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Küçükakyüz ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin'i kabul edecek.

TSK'nın komuta kademesinin neden tek tek Başbakan'la görüştüğü merak konusuyken yoğun görüşme trafiği hakkında resmi bir açıklama da yapılmadı.

Erdoğan Barzani'ye mesajı ABD televizyonundan verdi

Namlı Irak'a dönde TSK'nın sınırdaki dev tatbikatı

ÖNCEKİ HABERLER
İrem Derici hastalığı ne anoreksiya mı doktor son dakika açıkladı
Türk Malı ne zaman başlıyor? Kadroda sürpriz isim
Doktor yeni açıkladı İrem Derici’nin son durumu
Ruslar açıkladı İncirlik'ten kalkan uçak Erdoğan'ın uçağını düşürecekti!
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Rumkale'yi turizme hazırlıyor
Zoom telefona nasıl indirilir Zoom üzerinden nasıl canlı ders yapılır?
Yorumlar 6 yorum