BIST 8.389
DOLAR 27,46
EURO 29,09
ALTIN 1.627,38
HABER /  GÜNCEL

Ankara hava durumu 1 Aralık

Hava sıcaklığı mevsim normallerine çıkan Ankara yağışlı havanın etkisine girecek. 1 Aralık'ta meteoroloji Ankara'da yer yer etkili yağış beklendiğini açıkladı.

Abone ol

Ankara yağışlı havanın etkisine giriyor. Haftasonuna doğru güneşin yüzünü göstereceği Ankara'da sağanak yağış bekleniyor.

Bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği beklenmektedir. Yağışların genellikle yağmur, sabah ve gece saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacağı beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI

Sıcaklıkların bölgenin kuzeyinde 1 ila 3 derece dolayında azalacağı, diğer kesimlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı beklenmektedir.

RÜZGAR

Genellikle güneyli yönlerden, Batı Karadeniz'de kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir.

screen-shot-2014-12-01-at-10.26.33-am.png

DİĞER BÖLEGELERDE HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzeydoğu yönlerden kuvvetli(30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde Uşak, Kütahya ile Afyonkarahisar çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu Hatay çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağış Hatay'ın güney ilçelerinde ( Samandağ, Altınöz ve Yayladağ ) kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Göller Yöresinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu ile Konya'nın kuzeyinin yağmur, sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde güney ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu bölge genelinin yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur, doğusunda karlakarışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren doğusunda güneyli yönlerden(30-50 km/saat) kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.