BIST 1.538
DOLAR 7,53
EURO 9,03
ALTIN 410,70

Angelina Jolie Kimdir?

Angelina Jolie, yeni filmi için çocuğunu evlatlık edindiği Kamboçya'ya gitti. Kamboçya'nın tarihinin anlatılacağı filmde yaptığı oyunculuk seçmesi ise olay oldu. Dünyanın en güzel yıldızları arasında gösterilen ve Brad Pitt'ten boşanmak üzere olan Angeline Jolie kimdir nereli? Kaç çocuğu var tüm detaylar internethaber'de. Angelina Jolie  ABD'li oyuncu, film yapımcısı ve hayırsever. Üç Altın Küre, iki Sinema Oyuncuları Derneği Ödülü ve bir...

Angelina Jolie, yeni filmi için çocuğunu evlatlık edindiği Kamboçya'ya gitti. Kamboçya'nın tarihinin anlatılacağı filmde yaptığı oyunculuk seçmesi ise olay oldu. Dünyanın en güzel yıldızları arasında gösterilen ve Brad Pitt'ten boşanmak üzere olan Angeline Jolie kimdir nereli? Kaç çocuğu var tüm detaylar internethaber'de.

Angelina Jolie  ABD'li oyuncu, film yapımcısı ve hayırsever. Üç Altın Küre, iki Sinema Oyuncuları Derneği Ödülü ve bir de Oscar sahibidir. Hayırsever çalışmalarıyla da tanınan Jolie, pek çok kez dünyanın en çekici insanları listelerinde yer aldı.

OYUNCULUK KARİYERİNE 1993TE BAŞLADI

İlk kez 1982'de babasının oynadığı Lookin' to Get Out (1982) filminde görülen Jolie'nin oyunculuk kariyeri düşük bütçeli bir film olan Cyborg 2 (1993) ile başladı. İlk başrolünü Hackers (1995) filmi ile aldı. Önemli övgüler alan biyogrofik filmler olan George Wallace (1997) ve Gia'da (1998) başrolde oynadı ve Girl, Interrupted'daki (1999) performansı ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Akademi Ödülü aldı. Lara Croft: Tomb Raider (2001) filmi ile büyük başarı sağlayarak dünyaca ünlü tanınmış bir oyuncu haline geldi. Sonrasında ise Hollywood'un en çok tanınan ve en çok kazanan oyuncularından oldu.[1] Şimdiye kadarki en büyük ticari kazancını aksiyon-komedi türünde olan Mr. & Mrs. Smith (2005) ve animasyon türündeki Kung Fu Panda (2008) ile sağladı.[2] 2010'dan itibaren Ajan Salt (2010), Turist (2010), Hayatın Kıyısında (2015) ve Kung Fu Panda 3 (2016) gibi filmlerde yer aldı, ayrıca Boyun Eğmez (2014) adlı filmin yönetmenliğini üstlendi.

Jonny Lee Miller ve Billy Bob Thornton'dan boşanan Jolie, 2016 yılına kadar Brad Pitt ile birlikte yaşadı. Tüm dünyada basınının büyük ilgisini çeken bir ilişkiye sahip olmuş olan Jolie ve Pitt; Maddox, Pax ve Zahara olmak üzere üç evlatlık; Shiloh, Knox ve Vivienne olmak üzere üç biyolojik çocuğa sahiptir.