HABER /  EKONOMİ

Altın yatırımcısına önemli uyarı!

Son günlerde altındaki hareketlilik yatırımcıların kafasını karıştırdı. Peki dünyanın en büyük altın yatırımcı Paulson altındaki bu durum için ne diyor?

Dünyanın en büyük altın yatırımcısı ve efsanevi fon yöneticisi John Paulson, değerli metalde son dönemde yaşanan değer kaybından endişelenmediğini belirtti.

Paulson, ABD Merkez Bankası’nın uzun zamandır devam eden parasal genişleme politikasının enflasyon yaratacağını, bu durumda da altın yatırımcısı olmasının kendisini güçlü kılacağını söyledi.

ALTIN UYARISI

Paulson, “Fed günümüze kadar çok fazla para bastı ama bunun enflasyona etkisini görmedik. Enflasyona karşı altın satan insanlar son dönemde sabırlarını yitirdi ve ellerindeki altınları sattı. Ben altın satın alma mantığının hala mantıklı olduğuna inanıyorum. Para basmanın etkileri er ya da geç enflasyon olarak geri dönecek. Sadece bunun ne zaman olduğunu bilmek zor” diye konuştu.

Efsanevi fon yöneticileri arasında gösterilen John Paulson, altın fonundaki değer kaybına rağmen genelde ünlü yatırımcının portföyü başarılı bir performans sergiliyor. Fonun başarısının altında konut sektöründeki varlığı da etkili.

EN İYİ YATIRIM EV SATIN ALMAKTIR

Paulson, ABD konut sektöründe ciddi bir iyileşme dönemine girildiğine inanıyor.

Ünlü yatırımcı bu konuyla ilgili olarak CNBC’ye, “Konut sektörü dibe vurdu. Oradan yukarı çıkması da an meselesi. Bence bir kişinin ABD’de yapabileceği en iyi yatırım konut satın almaktır. Ödeme imkanı son zamanların en iyi durumunda” dedi.

Paulson, 2008-2009 krizinde riskli konut kredilerine karşı fiyatların düşeceğine yönelik yatırım yapmış ve tüm yatırımcıların battığı bir dönemde süreci lehine çevirmesiyle ünlenmişti.

Paulson konuşmasında ABD konut sektöründe iyileşme yaşanacağına yönelik güçlü bir inancı olduğunu dile getirdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Ramazan’ın bereketi hayvanları da doyurdu
Van Gölü'nde korkunç manzara
Devlet başkanı teröristle tokalaştı
İran'dan Türkiye'ye inanılmaz tehdit!
Büyü bozdurmak için altınından oldu
Okul tatil günleri MEB 2020 2. ara tatil ne zaman?
Yorumlar