BIST 1.454
DOLAR 7,38
EURO 8,97
ALTIN 418,57
HABER /  EKONOMİ

Almanlar Türkiye'ye gidiş için baskı yapıyor

AB ülkelerinin, kendi içindeki seyahat özgürlüğü ve seyahat hareketliliğinin canlanması için bazı önlemler aldığını ifade eden Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, “Şu anda Türkiye’nin buna dahil edilmesi için çok büyük bir baskı var" dedi.

Abone ol

Merkezi İsviçre’de bulunan Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla turizm sektörünün tüm dünyada olumsuz etkilendiğini belirterek, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın attığı adımlar sayesinde Türkiye’de kısa süre içinde turizm sektöründe canlanmanın başlayacağını söyledi.

Almanlardan Türkiye baskısı

AB ülkelerinin, kendi içindeki seyahat özgürlüğü ve seyahat hareketliliğinin canlanması için bazı önlemler aldığını ifade eden Baraner, “Şu anda Türkiye’nin buna dahil edilmesi için çok büyük bir baskı var. Bu baskıyı yapanlar Almanya’daki Türk dernekleri, Avrupa’daki özellikle Almanya’daki tur operatörleri, Türkiye’ye yoğun turist gönderen kurumlar, dinamikler, Türkiye’de yatırımı olan Almanlar.

Kimse onların gelmesini engelleyemez

Baraner, Turizm Bakanı Nuri Ersoy'un şu açıklamasına da dikkat çekti:

‘Türkiye ile ilgili çok akıllı bir karar almamız lazım, onu da şu an almamız lazım. Zira Almanya’da yaşayan 3 milyon Türk kökenli Alman vatandaşı bir şekilde Türkiye’ye gelecek. Kimse onların Türkiye’ye gelmesini engelleyemez. Ayrıca Almanlar Türkiye’de tatil yapmak istiyor. Çok ciddi arzu ve talep var. Bunun önünü kesmemeliyiz, kesemeyiz’ dedi” ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Devlet Bahçeli'den camiden müzik yayınına çok sert tepki
İşte iğrenç provokasyonunun perde arkası
80 milyon çocuk koronavirüs salgını nedeniyle risk altında
Karayollarında bayram yoğunluğu yaşanıyor
TÜİK Başkanlığına Muhammed Cahit Şirin atandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan iki lidere telefon
Milli futbolcu Caner Erkin ile Beşiktaş'ın yolları ayrılıyor
Ilgaz dağı Mayıs'ta beyazlara büründü
Bölgede dengeler değişebilir: İran çekiliyor
Rahmi Anıl Başaran Trabzonspor'la anlaştı
Yorumlar 8 yorum