BIST 1.100
DOLAR 7,35
EURO 8,68
ALTIN 462,95
HABER /  GÜNCEL

Alman turizm dergisinden Türkiye'ye koronavirüs övgüsü

ALMANYA turizm dergisi Türkiye'yi koronavirüs tedbirleri konusunda öve öve bitiremedi. Türklerin hijyen kurallarını çok iyi aldığına vurgu yapılırken bir katılımcının 'Türkiye gezisi en iyisiydi' sözlerine yer verildi. Öte yandan alınan önlemlerin geniş, tutarlı ve şaşırtıcı olduğu söylendi.

Abone ol

Almanya merkezli turizm dergisi ‘Touristik Aktuell’, ‘safe tourism’ kapsamında sertifikalandırılan tatil olanaklarını anlatan bir yazısında, Türkiye’nin koronavirüs önlemlerinden övgüyle bahsetti. Derginin şef redaktörü Matthias Gürtler tarafından yayınlanan yazıda,  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, SunExpress iş birliği ile düzenlenen İzmir-Kuşadası gezisine ilişkin detaylara yer verildi.

Yazıda, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan'ın, "Misafirlerimize güvenli konaklama ve ziyaret imkanı sunmak istiyoruz” sözlerine vurgu yapıldı.

"Geniş ve tutarlı önlemler şaşırtıcıydı"

Türkiye’de koronavirüs salgınının yayılmasını önleme kapsamında alınan tedbirlerin iyi şekilde uygulandığına dikkat çekilen yazıda, “Türklerin koronavirüse karşı aldığı geniş ve tutarlı önlemler şaşırtıcıydı. Güvenlik önlemlerinin artırılmasına rağmen, deneyimin kısıtlanmaması da önemliydi” denildi.

Alınan önlemler için ise şu ifadeler kullanıldı:

“Otellerin ayakkabıları otomatik dezenfekte eden paspasları bulunuyor. Otele giriş yapan kişilerin ateşleri ölçülüyor ve sosyal mesafe kurallarına ilişkin işaretler bulunuyor. Maske kullanımı zorunlu ve katılımcılar Türkiye’deki ev sahipliğinden de etkilendiler.”

Öte yandan yazıda, katılımcılardan birinin ifadelerine de yer verildi.

Katılımcılardan biri, “Türkiye gezisi en iyisiydi. Türkiye'ye seyahat uyarısı son bulduğunda hemen rezervasyonu olan müşterilerim var. Türkiye'ye gelen seyahat acenteleri de tatil konusunda artık kendilerini elçi olarak görüyorlar” dedi. Ayrıca, İzmir-Kuşadası gezisinde katılımcıların hiçbirinde koronavirüs tespit edilmediği ifade edildi.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Samsun'da kaportacının akılalmaz oyunu! 1 yıl önce gelen müşteriyi...
Arefe günü mesai var mı 2020 yarın yarım gün mü iş var?
2020 DGS sınava giriş belgeleri erişime açıldı
Mehmet Demirkol tepki gösterdi: Süper Lig 24 takımla devam eder
Galatasaray'da Emre Akbaba'dan büyük fedakarlık!
TV8 MasterChef Türkiye'de Büşra o hatayı yapınca kendisini yere atıp ağladı
Yorumlar 2 yorum