BIST 1.112
DOLAR 7,56
EURO 8,96
ALTIN 473,93
HABER /  YEREL

Aksaray’da maskesiz dolaşmak ve asker uğurlama törenleri yasaklandı

AKSARAY'da yeni tip Coronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında bugünden itibaren maskesiz dolaşmak ve asker uğurlama törenleri yasaklandı.

Abone ol


Valilikten yapılan açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin, Vali Yardımcısı Mehmet Tanışır başkanlığında olağanüstü toplandığı belirtildi.

Covid-19 salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve yayılımın hızını kontrol altına almak amacıyla yeni kararlar alındığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İl sınırları dahilinde bulvar, cadde, sokak ve benzeri araç ve yaya trafiğine açık alanlarda, ağzı ve burnu tamamen kapatacak şekilde tıbbi/bez maske kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Kamu kurumu çalışanlarının pandemi sürecinden etkilenmemeleri amacıyla, bina girişlerinde güvenlik görevlilerince maske kontrolü yapılacak ve maskesiz vatandaşlar kurumlara alınmayacaktır. Alınan kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereği 900 lira idari para cezası verilmesine karar verilmiştir."

Açıklamada, il genelinde asker uğurlama törenlerinin de yasaklandığı bildirildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Haliç Köprüsü’ndeki yenileme çalışmasının 2. etabı başladı
Denizli'de polisi yaralayıp kaçmaya çalışan şüpheli vurularak durduruldu
Sanayide erkek çocuğu taciz eden kişi tutuklandı
Rusya'dan koronavirüs aşısı açıklaması: 12 Ağustos'ta onaylanacak
Trabzosporlu Uğurcan Çakır 20 milyon euroya Sheffield United'da
Safer ayı nedir Diyanet 2020 ne zaman başlar yapılacaklar neler?
Yorumlar 1 yorum