BIST 1.880
DOLAR 13,74
EURO 15,53
ALTIN 783,26
HABER /  POLİTİKA

AK Partili Süleyman Soylu'dan ekonomi uyarısı!

AK Parti Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, Trabzon Pazarkapı'da 1 Kasım seçimleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Soylu, AK Parti iktidarı ile birlikte ekonomide ciddi tedbir alındığını belirtti.

Abone ol

AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, 1 Kasım seçimi çalışmaları kapsamında Pazarkapı esnafıyla bir araya geldi. Soylu, burada yaptığı konuşmada, Türk ekonomisinin son 13 yılda iyi bir büyüme gösterdiğini belirtti.

2008'deki ekonomik krizin de kritik bir dönem olduğunu anımsatan Soylu, "Türkiye 13 yıldır gerek özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız, gerekse demokrasimiz konusunda hiç ödün vermemiştir. Sessiz, sedasız, vakar, etrafındaki gelişmeleri inceleyen ve sözünü söylemekten de esirgemeyen bir politika ortaya koymuştur" dedi.

"TÜRKİYE CİDDİ BİR ŞEKİLDE TEDBİR ALMIŞTIR"

Soylu,  "2008 ekonomik krizi ve özellikle ekonomi üzerindeki baskısı çok fazla hesaplan mı yordu ama 2008 ekonomik krizi, Türkiye'de daha büyük yaralara yol açabilecekken Türkiye akıllı yönetimi, savurgan olmayan tavrı, popülist olmayan yaklaşımı ile buna ciddi bir şekilde tedbir almıştır" diye konuştu.

"GELİŞMİŞLİĞİN EN ÖNEMLİ DELİLLERİNDEN BİR TANESİDİR"

Türkiye'nin 21. asrın başından itibaren sağlam adımlar attığını vurgulayan Soylu, Türkiye'nin dünya ile rekabetini hiçbir zaman eksik etmediğini anlattı.

"Göktürk uydusu, bugün Kandil'in üzerinden görüntü alıyorsa, bunu bizim insansız hava uçaklarımıza bildiriyorsa, bu Türkiye'nin gelmiş olduğu gelişmişlik noktasının en önemli delillerinden bir tanesidir" diyen Soylu,  konuşmasına şöyle devam etti:

"Bizim bugün eğer IMF'ye borcumuz olmuş olsaydı, biz bu kadar rahat hareket edemeyecektik. Bize diyeceklerdi ki 'siz Türkiye'nin iç istikrarını, uluslararası operasyon yaparak da Türkiye'nin dışarıdaki güvenilirliği ortadan kaldırıyorsunuz, onun için bunlara son verin'.  Bu bizim egemenlik hakkımıza saldıran PKK'ya müdahale edemeyeceğimiz anlamına gelir ve Türkiye 13 yıldır milli bir hükümetin, 13 yıldır milli politikalarıyla ve 13 yıldır mili gelecek için ortaya attığı bir programla devam etmektedir. Türkiye 13 yıldır gerek özgürlüğümüz ve bağımsızlığımız, gerekse demokrasimiz konusunda hiç ödün vermemiştir. Sessiz, sedasız, vakar, etrafındaki gelişmeleri izleyen ve sözünü söylemekten de esirgemeyen bir politika ortaya koymuştur."

"BUNU ANLATMAK İSTİYORUM Kİ..."

Türkiye'nin oyla, sandıkla ve seçimle her şeyi kazandığına da işaret eden Soylu, "Bu ülkede önceden Başbakana kasa fırlatılırdı, şimdi uzaya uydu fırlatıyoruz. Türkiye'nin mesafesi böyle gelişmiştir, bu noktaya gelmiştir. Benim ülkem, benim Türkiyem bunu anlatmak istiyorum ki ayaklarının üzerinde,  istikametini bilen ve bu istikamet çerçevesinde adım adan bir ülke olmuştur" diye konuştu.

"KARARI MİLLET VERECEKTİR"

Soylu, milletin en doğru kararı vereceğine de dikkati çekerek, "Milletin terazisi şaşmaz, hiçbir zaman da şaşmamıştır. Öyle karar vermişse bir bildiği vardır. Bizim görevimiz milletin istediği kıvama gelmektir.  AK Parti bugün milletin istediği kıvamdadır. Milletin arzu ettiği, talep ettiği kıvamdadır. AK Parti 1 Kasım seçimlerine milletin istediği kıvamla girmektedir. Kararı yine millet verecektir" dedi.

"AK PARTİ REFORM ORTAYA KOYAN BİR ANLAYIŞLA HUZURDADIR"

AK Parti olarak hedefleri olduğunu hatırlatan Soylu, "AK Parti'nin seçim programı ve beyannamesi tam anlamı ile 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimizdir. AK Parti 13 yıldır yorulmamış, yılgınlığa düşmemiş, 13 yıldır kendini tekrar etmeyen, her gün yeniden üreten bir reform ortaya koyan bir anlayışla milletin huzurundadır" değerlendirmesinde bulundu.

DÜNYA ŞAMPİYONLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Soylu, daha sonra Guatemala'daki Okul Sporları Dünya Futbol Şampiyonası'na katılarak birinci olan Erdoğdu Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Erdoğdu Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ali Turan ile takım antrenörü Adem Cebeci'nin de eşlik ettiği ziyarette Süleyman Soylu,  şampiyon öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, dünya şampiyonluğunun önemine değinerek, "Dünya Şampiyonluğu unvanını Türkiye'ye, Trabzon'umuza getirdiniz. Sizleri tekrar kutluyor, tebrik ediyoruz.  Bu centilmenliğin ve spordaki fair- playin sizin tarafınızdan hiçbir zaman bırakılmayacağını düşünüyoruz" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Suriye ordusu o roketleri ilk kez IŞİD'e karşı kullandı
Suriye ordusu o roketleri ilk kez IŞİD'e karşı kullandı
Sınırda korkutan gelişme! 17 DEAŞ militanı yakalandı
Sınırda korkutan gelişme! 17 DEAŞ militanı yakalandı
Erdoğan: Bunu ilk defa Türkiye yapıyor
Erdoğan: Bunu ilk defa Türkiye yapıyor
Akın İpek'in annesi Melek İpek'ten sert açıklama
Akın İpek'in annesi Melek İpek'ten sert açıklama
Obama'ya 1 Kasım seçimleri mektubu gönderdiler
Obama'ya 1 Kasım seçimleri mektubu gönderdiler
Akın İpek'ten kayyum ataması için flaş açıklama!
Akın İpek'ten kayyum ataması için flaş açıklama!
Son seçim anketi ORC'den bomba yorum
Son seçim anketi ORC'den bomba yorum
NJOY mağazasında tüketiciye özel hizmet
NJOY mağazasında tüketiciye özel hizmet
Korkunç intikam! Kendisine tecavüz eden adamın...
Korkunç intikam! Kendisine tecavüz eden adamın...
Kayahan'ın kızı ve eşi yine kapıştı
Kayahan'ın kızı ve eşi yine kapıştı