BIST 1.945
DOLAR 13,49
EURO 15,23
ALTIN 802,38
HABER /  GÜNCEL

Akın İpek'ten kayyum ataması için flaş açıklama!

Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi ile kayyum atanan Koza İpek Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek, "Elinde vicdanı olan hiçbir hakim böyle bir karar veremez" dedi.

Abone ol

Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek, sahibi olduğu Bugün TV'de kayyum ataması için açıklamalarda bulundu.

İpek, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi ile Koza İpek Holding ve bünyesindeki şirketlere kayyum atanması ile ilgili "Yargı mensuplarına bir şey söylemiyorum. Elinde vicdanı olan hiçbir hakim böyle bir karar veremez. Bundan sonra bizim hakkımızda söylenecek olanların hepsinin yalan olduğunu, belgeleriyle cuma günü savcılığa teslim ettiğimi söyleyeyim. Yarın arkadaşlarımız itirazda bulunacaklar. Ama makul şüphe diye bir şey çıktı. Benim yurt dışına gitmiş gayri meşru 1 kuruş param varsa ben onu nereye isterlerse hibe edeceğim." dedi.

"NEREDEN GELDİĞİ BELLİ OLMAYAN HİÇ BİR ŞEY YOK"

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın kararıyla bünyesindeki şirketlere kayyum atanan Koza-İpek Holding'in sahibi Akın İpek, 1 Eylül'de düzenlenen operasyon sonrasında yapılan aramalarda şirkete dair uygunsuz hiçbir durum bulunmadığını belirterek, "Eğer para bulsalardı gayrimeşru, gösterirlerdi ve o paraya tedbiren el koyarlardı ama bunu da bulamadılar. Çünkü grubumuzun içinde nereden geldiği belli olmayan hiçbir şey yok" dedi.

"HAVUZDA OLMAKTANSA VARLIKLI OLMAMAYI TERCİH EDERİM"

Havuz medyasına girmeyi kabul etseydi başına benzer şeyler gelmeyeceğini savunan Akın İpek, "Havuzun, iftiranın, rüşvetin içinde olmaktansa, varlıklı olmamayı tercih ederim. Havuza girseydim daha zengin olabilirdim, kamu ve yargı beni korurdu. Ben halimden memnunum, gayrimeşru işe girmem dedim; kayyum atadılar. Bu bir el koymadır. Gayrimeşru bir para gösteremedikleri için, bütün şirketlere el koydular" diye konuştu.

"HER KIŞIN BAHARI VARDIR"

Bugün TV canlı yayınına katılan Akın İpek'in konuşmasının satır başları şöyle:

"Öncelikle grubumuzda görev yapan arkadaşlara söylemek istiyorum, rahat olsunlar. Şahsen kefilim, bizim arkadaşlarımız hiç yanlış bir şey yapmadılar. Her kışın bir baharı vardır… Bundan sonra hakkımızda söylenecek şeylere cevap verme olanağımız olmayacak.

Bizim grubumuzda bir kuruş kayıtsız para bulsunlar, 10 milyon dolar para vadedicem dedim. O günden bugüne bir kuruş kara para bulamadılar. İncelediler. Maliye Bakanlığı raporu yayınlandı. Eğer para bulsalardı gayrimeşru, gösterirlerdi ve o paraya tedbiren el koyarlardı ama bunu da bulamadılar. Çünkü grubumuzun içinde nereden geldiği belli olmayan hiçbir şey yok.

"BIRAKIN MAKUL ŞÜPHEYİ NORMAL BİR ŞÜPHE BİLE YOK"

Bu iddiaların hepsini cuma günü belgeleriyle savcılığa teslim ettik. O dosyanın içerisinde bütün hesaplarımızın uluslararası deneyim kurullarından onaylanmış sonuçları var, internette de yayınladım. Ortada bırakın makul şüpheyi, şüphe bile oluşturacak bir durum yok. Bulamadılar ve bulamayacaklar, biz Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biriyiz. Biz kamu ihalelerine girmedik, ben girmedim. Ben bu havuza girmek istemedim, istemem de.

Pişman mıyım diye kendimi yokluyorum. Havuzun, iftiranın, rüşvetin içinde olmaktansa, varlıklı olmamayı tercih ederim. Havuza girseydim daha zengin olabilirdim, kamu ve yargı beni korurdu. Ben halimden memnunum, gayrimeşru işe girmem dedim; kayyum atadılar. Bu bir el koymadır. Gayrimeşru bir para gösteremedikleri için, bütün şirketlere el koydular. Biz bundan sonra kendimizi ifade edecek mecra bulamayabiliriz. Bi kuruş gösteremediler ve gösteremeyecekler, gösterseler ben onlara zaten anahtarları verecektim.

"KAYYUMLA ŞİRKETİN İÇİNİ BOŞALTACAKLAR"

Üzgün değil miyim, üzgünüm. Bugünler gelip geçiyor. Ben bulunmuş olduğum yerde bir pisliğe bulaşmadım. Önüme olasılıklar çıktı, onlara da girmedim. Bu kadar güçlü bir şirketin başına kayyum atamakla şirketin içini boşaltacaklardır, sizin de sesinizi keseceklerdir. Şirketin tamamına kayyum atamışlar, bunun ahlaken, hukuken, etiken karşılığı yok. Bana belge göster demediler, ben hepsini önlerine koydum. 

Yargı mensuplarına bir şey söylemiyorum, çünkü ellerinde bir şey yok. Vicdanı olan bir hakim, onlara teslim ettiğimiz dosyalardan sonra böyle bir karar veremez. Cuma günü biz 2 dosya halinde onlara teslim ettik. Biz dosyayı da görmedik, o yüzden muhtemel bütün soruların cevaplarını aradık. 

Havuz içerisinde toplanan para hayıra harcanacak sanıyor vatandaşımız. Bize okul, cami yapılacak deseler biz yardım ederiz zaten. Eğer bugün havuzda olsak kayyum atanmazdı bize ama o zaman havuzdaki arkadaşlarla resmimizi koyardık, bu da bize uygun olmazdı. 

ÖNCEKİ HABERLER
Son seçim anketi ORC'den bomba yorum
Son seçim anketi ORC'den bomba yorum
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
NJOY mağazasında tüketiciye özel hizmet
NJOY mağazasında tüketiciye özel hizmet
Kayahan'ın kızı ve eşi yine kapıştı
Kayahan'ın kızı ve eşi yine kapıştı
PKK ile YPG Şengal'de fitne peşinde
PKK ile YPG Şengal'de fitne peşinde
Kılıçdaroğlu'ndan 2. ve 3. madde çıkışı
Kılıçdaroğlu'ndan 2. ve 3. madde çıkışı
Yavru ayı kahvehaneye girince o anlar kamerada
Yavru ayı kahvehaneye girince o anlar kamerada
Suudi prens uyuşturucuyla yakalandı
Suudi prens uyuşturucuyla yakalandı
Türkiye'nin en sevilen ünlü çifti belli oldu
Türkiye'nin en sevilen ünlü çifti belli oldu
1 Kasım seçimi oyları yola çıktı
1 Kasım seçimi oyları yola çıktı