BIST 1.187
DOLAR 7,97
EURO 9,43
ALTIN 488,48
HABER /  AK PARTİ

AK Parti'den Beyoğlu'na sürpriz aday!

İsmi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için geçen Egemen Bağış'ın bakın nereden aday olacağı iddia edildi.

Abone ol

Egemen Bağış’ın, Beyoğlu Belediye Başkanı Misbah Demircan’ın yerine aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Yerel seçimlere kısa bir süre kala Ankara’da aday borsası da açıldı. Avrupa Birliği (AB) Bakanı Egemen Bağış’ın iftar yemeğinde veda mesajı vermesi, adaylık borsasının hareketlenmesine neden oldu. Bağış’ın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadir Topbaş’ın yerine aday gösterileceği Bağış’ın bu nedenle veda konuşması yaptığı öne sürüldü. Ancak, AKP yönetiminin, Egemen Bağış’ın büyükşehir belediye başkanlığına karşı çıktığı, bunun yerine Bağış’ı Beyoğlu Belediye Başkanığı’na uygun gördüğü öğrenildi. Bağış’ın, Beyoğlu Belediye Başkan adaylığına Ankara kulislerinde kesin gözüyle bakılıyor.

TAKSİM'İN DE BAŞKANI OLACAK

Taraf gazetesinin haberine göre AB Bakanı Egemen Bağış’ın, geçtiğimiz günlerde Ankara’daki iftar yemeğinde “Bu sizinle AB Bakanı olarak son iftarım” demesinin sırrı çözüldü. Ankara kulislerinde dolaşan bilgilere göre, bir süredir önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığı adaylığı isteyen Bağış’a kısmen onay çıktı. Bağış ilk etapta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı istedi. Ancak, Bağış, “Kadir Abi ve Binali Bey” gibi güçlü adayları geçemedi. Bunun yerine, Gezi Parkı Eylemleri’ni başarılı bir şekilde yönetemediği için parti içinde eleştirilen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Demircan’ın yerine Bağış’ın gösterilmesi kararlaştırıldı. Son dakika da bir değişiklik olmazsa, Egemen Bağış, Beyoğlu Belediye Başkanı olacak.

KEÇİÖREN'E DÖNÜYOR

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın evinin bulunduğu Ankara’daki Keçiören semtindeki adaylık kulisleri de hız kazandı. Keçiören, Ankara’daki Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın da belirlenmesinde büyük rol oynuyor. Bu nedenle, partiler Keçiören’e büyük önem veriyor. Keçiören’de, Turgut Altınok’un büyük etkisi var.

Geçtiğimiz günlerde AKP’den istifa eden Turgut Altınok MHP ile temasa başladı. Altınok’un, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığını istediği ancak MHP yönetiminin, Keçiören’i AKP’den almak için Altınok’u Keçiören Belediye Başkanlığı’na önerdiği bildirildi. MHP’nin, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ise MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin okul arkadaşı olarak bilinen Gazi Üniversitesi eski Rektörü Rıza Ayhan’ı düşündüğü konuşuluyor. MHP’nin 2009 yılındaki büyükşehir belediye başkan adayı Mansur Yavaş ise MHP yönetiminden istediği ilgiyi bulamadı. Yavaş’ın kulislerde, AKP ve CHP ile görüştüğü öğrenildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Yakalanmamak için gece evde kalmıyorlarmış
Toplu ulaşım kartıyla bisiklet kiralanacak
Hamileyken buna dikkat!
Tırmanamadı, kendini boşluğa bıraktı
İstanbul'da Sırrı Süreyya Önder sürprizi
DGS ek tercih ne zaman 2020 ÖSYM boş kontenjan listesi
Yorumlar 22 yorum