HABER /  AK PARTİ

Ak Parti'de olağanüstü zirve FLAŞ!

Ak Parti kurmayları Bülent Arınç, Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ ve Binali Yıldırım AK Parti Genel Merkezi’nde olağanüstü toplantı yaptı.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından İçişleri Bakanı Muammer Güler, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ ve Binali Yıldırım programlarında olmayan olağanüstü bir toplantı yaptı.

'HERKES GÖREVİNİN BAŞINDA'


Adalet Bakanı Sadullah Ergin de Genel Merkez'e geldi ancak AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik ile ARGE toplantısı yapacaklarını söyledi. Ergin, savcıların görevden alındığı iddialarının sorulması üzerine, “HSYK gerekli açıklamayı yaptı. Öyle bir şey yok. Herkes görevinin başında" açıklamasında bulundu.


'YARGIDAKİ BİR KONUDA YORUM YAPAMAM'

Soruları yanıtlayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, birtakım iddialar olduğunu belirterek, "Siz benim yerimde olsaydınız daha ilave ne söyleyebilirsiniz. Yargıya intikal etmiş bir konudur, benim bu konuda yorum yapmam doğru olmaz. Emniyet müdürlerinin görevden alınması meselesine gelince; arada, İçişleri Bakanımızı aradım, ulaşamadım" dedi.

Mehmet Şimşek, tepki gösterebilmek için konunun detaylarına vakıf olması gerektiğini dile getirdi.

Yargıya intikal eden bir konu olduğuna işaret eden Şimşek, "İddia düzeyindedir. Bu konuda benden daha nasıl yorum beklersiniz. Kim yanlış yapmışsa, yargı gereğini yapar" dedi.


'ŞAŞKINLIKLA İZLİYORUM'

Öte yandan, konuşmasının ardından sosyal paylaşım sitesi üzerinden açıklama yapan Şimşek, bakanın telefonuna çıkmadığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Bakan Şimşek, şu ifadeleri kullandı: "Bakan arkadaşının telefonuna çıkmadı gibi sosyal medyada, gazetelerin web sitelerinde şu an her şey çarptırılıyor, şaşkınlıkla izliyorum."


'SAVCILARIN GÖREVDEN ALINMASI DİYE BİR ŞEY YOK'

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, AK Parti genel merkezine girişte basın mensuplarının sorularını cevapladı. İstanbul merkezli yürütülen rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu yürüten savcıların görevden alınması iddiaları ile ilgili olarak Ergin, “Bu konuda herhangi bir şey olmadığını dün HSYK da açıkladı, biz de açıkladık. Herkes kendi işine bakıyor şu anda” dedi.
 

"BAŞBAKAN İLE GÖRÜŞECEĞİM"

‘Başbakan ile bugün bir görüşmeniz olacak mı?’ şeklindeki soruya da Bakan Ergin, şöyle cevap verdi: “Elbette olacak, mümkün olursa. Bizim şu anda Tanıtım ve Medya Başkanlığı’nda Hüseyin Çelik Bey ile beraber bir toplantımız var. Dün de ifade etmiştim, onun için geldim zaten Ankara’ya. Yarın da Cumhurbaşkanı ile erkler başkanlarıyla yemek olacak. Her yıl yapılan mutat; yasama, yürütme ve yargı erkleri başkanlarının katıldığı. Bugünkü tanıtım medya toplantım ve yarınki Çankaya Köşkü’ndeki yemekten sonra mümkün olursa seçim bölgeme döneceğim.”
 

17 ARALIK SORUSUNU YANITLAMADI

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından düzenlenen Türk-Meksika İş Konseyi Toplantısı'na katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, gazetecilerin "17 Aralık" operasyonuyla ilgili sorularına yanıt vermedi.

İstanbul'Da Ceylan İntercontinental Otel'de düzenlenen Türk Meksika İş Konseyi Toplantısı'na Meksika Devlet Başkanı Enrique Peña Nieto, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türk ve Meksikalı işadamları ile çok sayıda davetli katıldı. Toplantıya katılacak isimler arasında yer alan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan toplantıya gelmedi. Çağlayan'ın programını son anda iptal ettiği öğrenildi. Toplantı sonrasında gazeteciler Bakan Nihat Ergün'e 17 Aralık operasyonu hakkında soru sormak istedi. Gazetecilerin soru talebini Bakan Ergün, "Misafirimiz var, onu uğurlayalım sonra konuşuruz" şeklinde yanıt vererek geri çevirdi. Ergün, Meksika Devlet Başkanı Nieto'yu aracına kadar eşlik ederek uğurladı.


18561.jpg


18495-(1).jpg

ÖNCEKİ HABERLER
İşte bel ağrısının en büyük nedeni
Günün önemli gelişmeleri (2)
Uzun süre ayakta kalmak nasırı tetikliyor
Sakın püf demeyin...
Operasyon 25 milyar lirayı uçurdu!
Askerlik yerleri sorgulama 2020 ekranı açıldı TC ile giriş
Yorumlar 87 yorum