BIST 2.396
DOLAR 16,63
EURO 17,34
ALTIN 970,90
HABER /  POLİTİKA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Canan Kaftancıoğlu açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yargıtay tarafından hapis cezası onanan CHP'li Canan Kaftancıoğlu ile ilgili "Nerede bir yargı kararı çıksa hemen bizi hedef alıyorlar" dedi.

Abone ol

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK devam ederken gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda göç meselesiyle ilgili provakasyonların olduğunu vurgulayan Ömer Çelik, Türkiye'nin göç yönetimiyle mücadele ettiğini ve zamanı geldiğinde sığınmacıların ülkelerine döneceğini açıkladı. Yükselen enflasyonla birlikte vatandaşların beklediği asgari ücrete ikinci zam konusuna da değinen Çelik, "Vatandaşlarımızın beklentileri bizim her zaman gündemimizdir." ifadelerini kullandı.

Sözcü Çelik'in konuşmasından satır başları şu şekilde:

Filistin'de gazeteci Şirin Ebubaki.. İsrail güçleri ateş etti. Allah'tan rahmet diliyorum. Kendisi Kudüs'ün kızı olarak anılıyordu. İsrail makamlarından şeffaf soruşturma yapılmasını talep ediyoruz.

Evlat nöbeti
Diyarbakır Anneleri'nin temennilerine katılarak annelerin bir sonraki Anneler günü'nde birlikte olmalarını diliyoruz. türkiye terör örgütlerine göz açtırmıyor. Terör örgütlerinin destekçisi gruplara her türlü cevap veriliyor.

Sığınmacı tartışmaları
Son zamanlarda göç meselesi provakasyonlarına şahit oluyoruz. Turizm sezonunun da yaklaştığı günlerde kışkırtıcı olarak ele alındığını görüyoruz. Türkiye'nin göç yönetimi konusunda politikası vardır. Mücadele edilmektedir. Etkili sınır güvenlik tedbirleri vardır. Ülke içerisinde belli başlı iller sığınmacı kaydına kapanmıştır. Uluslararası koruma kanunlarına uygun hareket edilmektedir.

"Bu insanları katillere teslim edemeyiz"
Kaynak ülkelerde başlayan sorunların kaynak ülkelerde çözülmesi için stratejilerde üretilmektedir. 2016'dan bu yana göçü engellenenlerin sayısı 2 milyon 60'dır. Katillere bunları teslim etme yaklaşımında olamayız. Göçmenlerle ilgili asayiş sorunlarına etkili müdahale edilmektedir. Sosyal medyada görüyoruz, vatandaşlarımız lütfen kendileri müdahale etmesinler. Bunlara müdahale edecek olan güvenlik güçleridir. Bir takım propaganda yapanların uluslararası olarak da geçerliliği yok.

"Günü geldiğinde gidecekler"
“Biz iktidara gelirsek göndereceğiz” cümlesiyle istismar edildiğini görüyoruz. Sonsuza kadar burada kalmayacaklar, günü geldiğinde zaten gidecekler. Vatandaşlarımız fotoğraflar gönderiyorlar, bunlar tek tek ilgili makamlara iletiliyor. Ülkemizle ilgili olmayan birtakım resimler videolar bilip bilmeden yaymamak gerekir. Bunlar birilerinin kullandığı unsurlara dönüşüyor.

Hiç kimse unutmamalıdır, Türkiye bu meselenin ortaya çıkmasında gönüllü olmadı. “Cumhurbaşkanı Erdoğan karıştırdı” deniyor. Böyle bir şey olamaz. Ne zaman katliamlar başladı o zaman Cumhurbaşkanımız tepki göstermeye başladı.  Cumhurbaşkanımız Suriye sınırlarından doğru güvenli bölge oluşturulmasıydı. Buna yaklaşmadılar. Ukrayna'ya birkaç ay içinde yaptıklarını Suriye'de yapmamaları çelişki olarak durmaktadır.

Güvenli bölge kurulmadığında Türkiye sınırları kapatsaydı, Türkiye ölümlerden sorumlu olacaktı. Türkiye'nin sığınmış insanları onurlu bir şekilde gönderecek politikası vardır. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı açılımlarla ilgili taviz verdiler denildiğini görüyoruz. Bunu söyleyenler bilmedikleri için “Türkiye neden etrafındakilerle mesafeli” diyordu, şimdi “neden görüşüyor” şeklinde ele alınıyor. Evvelsi gün Sayın Kılıçdaroğlu bunu yaptı.

Ermenistanla olan normalleşme sürecini yakından takip ediyoruz.

Rize-Artvin havalimanı açılışı
Rize havalimanı açılışına herkesi davet ediyoruz. 21 mayısta AK Parti gençlik şöleni gerçekleşecek. En son 2014'te yapabilmiştik. Bir ile dönük değildir. Sayın cumhurbaşkanımız katılacak değerli sanatçılar konser verecek. Şehir stadyumunda gerçekleşecek.

İlk başörtülü vali ataması
Atananları tebrik ediyoruz. Atamaların hepsi Türkiye'de kadınların kılık kıyafetiyle uğraşılmaması açısından Türkiye'nin normal bir atmosfere girdiğinin göstergesi. Yasakların kaldırılması, kadınlarımızın haklarının korunması bakımından memnuniyetle karşılanan bir karar. Kadınlar kılık kıyafeti nedeniyle yargılanmamalı. Bunun önünü açmaktan gurur duyuyoruz. Bunun gündem olması geçmişteki yasakları terk etmesi olarak gündeme gelmiştir.

SORU-CEVAP

Asgari ücret 
Asgari ücret dar gelirli vatandaşımız ekonomik olarak koruması gündemimizdedir. Yakından takip ediliyor. Vatandaşlarımızın hayat koşulları bizim partimizin her zmaan gündemindedir.

Siyasette sığınmacı tartışması
Sığınmacılara yönelik nefret söylemi birçok noktadan ortaya çıkıyor. Bunun arkasındaki siyasal motivasyon, toplumun kendi içerisinde nefrete dayalı bir fay hattı şeklinde oluşuyor. Göçmen düşmanlığı, yabancı düşmanlığı aynı kesimler tarafından yürütülüyor.

“Ülkemde sorun çıkaran sığınmacı istemiyorum” buna ırkçılık mı deniyor. Bunu söyledikten sonra nefret ve infial oluşturacak sözler geldiğinde bu ırkçılık oluyor. Bunun ülkemize ne faydası var. “Göç politikasıyla ilgili bir eleştirim var” dediği zaman onunla ilgili kimse ırkçılık denilmiyor ki. Türkiye siyasetinde bununla ilgili bir fay hattı oluşturulmaya çalışılıyor. Rakamları yanlış veriyorlar. Gerçekleri çarpıtıyorlar.

Birilerini kışkırttığınız zaman sanıyorlar ki benim de bunu yapmaya hakkım var. Böyle bir durumda hemen güvenlik görevlilere haber verilmeli. Hemen müdahale edilecektir.

Kaftancıoğlu'nun cezasına onama
Bu dosyanın içini ne ben ne Cumhuriyet Halk Partisi bilir. Siyasi tarafgirlikle ele alınan bir konu. Hukukçuların yürüteceği bir tartışma. Kimileri beğenir kimileri beğenmez. Bazı davalardan beraat etmiş, diğerlerini onamış. Bakmak ve o şekilde değerlendirmek lazım. Cumhurbaşkanımızı yargı kararının arkasındaki etiket olarak görüyorlar.

Yunanistan'ın yeni pasaport tepkisi
Yunanlıları bizim pasaportumuzda Ayasofya'nın olması neden ilgilendiriyor. Bu zihniyet enteresan. Son derece güzel olmuş. Yunanlıları ilgilendiren hiçbir tarafı yok. Tepki gösterecekleri bir yanı yok.

ÖNCEKİ HABERLER
ABD'den skandal karar! Terör örgütü YPG/PKK'ya muafiyet getirilecek
ABD'den skandal karar! Terör örgütü YPG/PKK'ya muafiyet getirilecek
Konutta referans tehlikesi! Fiyatlar böyle şişiyor
Konutta referans tehlikesi! Fiyatlar böyle şişiyor
Gri listedeki terörist CHP'li belediyelerin sağladığı yardımları anlattı
Gri listedeki terörist CHP'li belediyelerin sağladığı yardımları anlattı
Yunanistan'dan gizli çalışma: Rus yaptırımlarına Türkiye de dahil edilsin
Yunanistan'dan gizli çalışma: Rus yaptırımlarına Türkiye de dahil edilsin
Apple koltuğunu kaptırdı! İşte dünyanın en değerli şirketi...
Apple koltuğunu kaptırdı! İşte dünyanın en değerli şirketi...
AK Parti MKYK Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı
AK Parti MKYK Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı
Bakan Vahit Kirişçi'den sitem: Anket yapsak kaç kişi bilir acaba?
Bakan Vahit Kirişçi'den sitem: Anket yapsak kaç kişi bilir acaba?
Alara Koçibey'in şoförü kimdir gerçekte sevgili oldular mı?
Alara Koçibey'in şoförü kimdir gerçekte sevgili oldular mı?
Şaka gibi olay! Elektrik gitti kız kardeşler yanlış damatlarla evlendi
Şaka gibi olay! Elektrik gitti kız kardeşler yanlış damatlarla evlendi
HDP'nin kapatma davası için Semra Güzel dosyası da onaylandı
HDP'nin kapatma davası için Semra Güzel dosyası da onaylandı