BIST 1.443
DOLAR 8,56
EURO 10,38
ALTIN 510,59
HABER /  POLİTİKA

Ahmet Davutoğlu yine üstüne alınmadı! 'Pelikan kendilerine yeni sahip arıyor'

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Pelikan yapılanması diyerek başbakanlıktan istifasına yol açanları hedef tahtasına oturtmuş ve terör örgütü benzetmesi yapmıştı. Hilal Kaplan "Hadi bize dava aç o zaman" diye meydan okudu. Davutoğlu, "Dava edin diyorlar ya, eskiden sahip çıkmıyorlardı. İleri bir aşamadır bu. Kabullendiler" dedi ama dava açacağını söyleyemedi.

Abone ol

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kendisine yönelik hakaretlere 4 yıldır sabrettiğini ifade ederek, "Pelikan meselesi artık Davutoğlu meselesi olmaktan çoktan çıktı, bu bir devlet meselesidir" dedi.  Pelikan dosyasında ismi geçenlerin, katkıda bulunanların hepsinin geçmiş ilişkilerinin ortaya çıkacağını savunan Davutoğlu, şunları söyledi:

'Piyonlar bağırmaya başlamışsa...'
- Pelikan meselesi artık Davutoğlu meselesi olmaktan çoktan çıktı, bu bir devlet meselesidir. Devletin içinde bir network Türkiye'de hukuku katletti, yolsuzluklara zemin hazırlayacak ilişkiler ağı kurdu. Bunlar tabii ki konuşulacak, acele etmesinler.

- Pelikan gibi yapılar geçmişte de oldu. Bu yapıların piyonları vardır, bu yapıların bir de görünen sahipleri vardır. Finanse edenler, teşvik edenler... Bir de görünmeyen sahipleri vardır. Bugün piyonlar bağırmaya başlamışsa, onlar piyon, ben onlarla niye uğraşayım.

- Piyonlar bağırmaya başlamışsa bir telaş var, bir panik var demektir. Hamilerini kaybetme korkusuyla piyonların bağırdığı ortamda sükunetle beklemek gerekir. Niye bağırıyorlar bunlar?

"Kriminolojik bir mesele olabileceğini kabullenmiş oldular"
- Bir kere şunu kabul etmiş oluyorlar. Evet “Pelikan” denen yapı biziz diyorlar. Dava edin diyorlar ya, eskiden sahip çıkmıyorlardı. İleri bir aşamadır bu. Kabullendiler. Dava edin dediklerine göre kriminolojik bir mesele olabileceğini de kabullenmiş oldular.

- Bugün bu piyonlar aslında bana meydan okumuyorlar. Bir kere şunu kabul etmiş oluyorlar. Esas hitap nereye biliyor musunuz? Onları bir piyon olarak kullananlara sesleniyorlar. Onlara sesleniyorlar, bize seslenmiyorlar.

- Hitabın kime olduğunu, biraz satır aralarını okursanız demeye çalışıyorlar ki biz sizin için çok fedakarlık yaptık, bakın geçmişte şu iddiaları, hakaretleri iftiraları da attık bize sahip çıkın. Bu bir telaş ifadesidir.

"Kendilerine yeni sahip arıyorlar"
- Pelikan dosyasında ismi geçenlerin, katkıda bulunanların hepsinin geçmiş ilişkileri ortaya çıkar. Sabretmek lazım, öyle telaşla, panikle olmaz bu işler. Ben 4 yıldır sabrediyorum bu kadar ağır hakaretlere.

- Şimdi neden bunları konuşma ihtiyacı hissettiler? Hiç telaşa kapılmasınlar. Telaş ve panik piyonlarda ortaya çıkmışsa sahipsiz kaldıklarının işaretidir. Kendilerine yeni sahip arıyorlar ya da eski sahiplerine “bize sahip çıkın” diyorlar.

ÖNCEKİ HABERLER
İpsala sınır hattında Yunanistan'a kaçmaya çalışan FETÖ mensubu 4 kişi yakalandı
Babalar Günü için süper fırsatlar!
Koronavirüsün canlı kalma süresi 10 kat arttı! Prof. Dr. Ateş Kara uyardı
Hamiyet'in eşleri kimdir şarkıcı Hamiyet kaç evlendi
Maradona tablolarında 2 kilogram 650 gram kokain yakalandı
Trabzon'da canlı yayındaki ihbar ekipleri alarma geçirdi! Polisler şaşkına döndü
Ekrem İmamoğlu hakkında flaş iddia Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu yazdı
Beşiktaş, MKE Ankaragücü deplasmanında
Fahrettin Koca vakada yüzde 50 artış var demişti! Düzce'den sevindiren haber
Irak'ta 17 sivili katleden paralı askerler Donald Trump tarafından affedildi
Yorumlar 1 yorum