BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  EKONOMİ

Adil Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul ile ilgili açıklama

ULAŞTIRMA ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Marmara Bölgesi'nin gelecek resminde en stratejik, katma değerli proje yapımına kısa süre sonra başlayacağımız Kanal İstanbul olacak." dedi.

Abone ol

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımında sona yaklaşılan Kuzey Marmara Otoyolu incelemelerinin ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Adil Karaismailoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ''Kuzey Marmara Otoyolu'nu tamamladık, 1915 Çanakkale Köprüsü'nü gelecek yıl açarak Marmara ringini tamamlayacağız. 

Son 19 yılda ulaşım ve iletişim modlarına 1 trilyon 86 milyar liralık yatırım yaptık. Bağlantı yolları ile birlikte toplam 400 kilometre uzunluğunda olan Kuzey Marmara Otoyolu yapım çalışmalarını tamamlıyoruz. Kuzey Marmara Otoyolu'nun 7'inci kesimi Hasdal Kavşağı-Habipler Kavşağı arasında yapım çalışmalarında son aşamaya geldik.

''Katma değerli proje yapımına kısa süre sonra başlayacağımız Kanal İstanbul olacak''
Habipler ile Hasdal kesiminin açılmasıyla birlikte, 400 km uzunluğundaki Kuzey Marmara Otoyolu’nun tamamını hizmete almış olacağız. Marmara Bölgesi'nin gelecek resminde en stratejik, katma değerli proje yapımına kısa süre sonra başlayacağımız Kanal İstanbul olacak.

''İşte bu yüzden Kanal İstanbul'u inşa ederek hem dünya ticaretindeki iddiamızı kuvvetlendireceğiz''
Dünyada yük trafiği artarken denizyolu taşımacılığı önemini artırarak Orta Koridor'un ve Kuzey Güney Koridoru'nun kesişiminde bulunan İstanbul, dünya ticaretinin odak şehri haline gelirken Boğazlar'dan geçen yük miktarının her yıl artacağı da açıkça görülmektedir. Yani, tehlikenin boyutları çok daha büyüdü. Bundan böyle canımız da güvende değil, malımız da çevremiz de. İşte bu yüzden Kanal İstanbul'u inşa ederek hem dünya ticaretindeki iddiamızı kuvvetlendireceğiz, hem de dünya mirası İstanbulumuzu ve İstanbulluları her yönden güvence altına alacağız.''

ÖNCEKİ HABERLER
Adolf Hitler'in eşyaları 700 bin TL'ye satıldı tepkiler çığ gibi! İğrenç parçalar
Son dakika Bakan Lütfi Elvan'dan '128 milyar dolar' açıklaması
Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir Yılın Bürokratı seçildi
Sevgiliyle öpüşmek orucu bozar mı Diyanet yanıtı
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Kadınlarımıza kooperatifçilik eğitim vereceğiz
Bünyamin Gezer'den Cüneyt Çakır'la ilgili bomba iddia
Bursa'da genç kız çapa motoruna ayaklarını kaptırdı korkulan olmadı
Hüsnü Bayramoğlu evli mi eşi ve çocukları kimdir?
Beşiktaş, zorlu Sivasspor deplasmanında! Aboubakar oynayacak mı?
UEFA'dan Avrupa Süper Ligi'nin kurulmasına ilk tepki
Yorumlar