BIST 1.200
DOLAR 7,97
EURO 9,43
ALTIN 489,26
HABER /  DÜNYA

ABD Başkanı Donald Trump'tan Türkiye için skandal benzetme

TÜRKİYE'nin Barış Pınarı harekatına 120 saat ara verilmesiyle ilgili konuşan ABD Başkanı Trump, YPG ile bizi aynı kefeye koyup 'çocuk' benzetmesi yaptı.

Abone ol

Fox News kanalında Sean Hannity'nin sorularını yanıtlayan ABD Başkanı Donald Trump, TSK'nın Suriye'nin kuzeyine düzenlediği 'Barış Pınarı Harekatı' ve daha sonra verilen ara hakkında konuştu.

"Şimdi askerlerimizi eve getirme zamanı" diyen Donald Trump, "Türkiye ile YPG'yi aynı kefeye koyup çocuk benzetmesi yaptı.

Çocukların oyun parkında kavga etmesi gibi

Trump, şunları söyledi:

-"Bu çok ilginç bir şey, iki gün bir miktar çatıştılar, çok kötü olaylar. Türkiye ateşkes yapar mıydı bilmiyorum, Kürtler bölgeden çekilmeyi kabul eder miydi bilmiyorum ama bu iki günü yaşadılar. Bazı insanlar söylediklerimin çok iyi bir mukayese olduğunu düşündü, bazıları ise aksini. Ama bu iki çocuğun oyun parkında kavga etmesi gibi. Bir dakikalığına kavga etmelerine izin verirsin sonra onları ayırırsın. Bir anlaşma yapmak çok daha kolaydı".

Ayıp ve cahilce denilmişti
Trump daha önce de Türkiye ile terör örgütü SDG'yi 'okul bahçesinde kavga eden iki çocuğa' benzeterek "Biraz kavga etmeleri gerekiyordu, sonra ayırdım" demişti.

ABD'nin eski Suriye özel temsilcisi Brett McGurk Trump'ın 'kavga eden iki çocuk' benzetmesini 'ayıp ve cahilce' şeklinde nitelendirmişti.

ÖNCEKİ HABERLER
İran televizyonu YPG/PKK'nın tuzakladığı mayını harekat aleyhine çarpıttı
Aytuğ Atıcı aslen nereli kimdir eşi ve çocukları kimdir?
İhtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 45 düştü kredi borçlularına yeni fırsat
Beşiktaş'ta acil ödeme 110 milyon lira
2019 Altın Top Altın adayları açıklandı
Nur Tuğba namlı kiminle evli eşi Mustafa Namlı kimdir?
Yorumlar 6 yorum