HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

3 ilçe ve bir beldede oy verme işlemi başladı

Anadolu Ajansı

Yüksek Seçim Kurulu tarafından 31 Mart'taki seçimlerin iptaline karar verilen 3 ilçe ve bir beldede oy verme işlemi başladı.

Abone ol

YSK'nin 31 Mart'taki Mahalli İdareler Seçimlerini iptal ederek yenileme seçimlerinin 2 Haziran'da yapılmasına karar verdiği ilçelerden cezaevi sandıkları hariç Honaz'da 21 bin 810 seçmen 76 sandıkta, Yusufeli'de 5 bin 219 seçmen 20 sandıkta, Keskin'de 6 bin 396 seçmen 24 sandıkta, Besni'ye bağlı Kesmetepe beldesinde ise bin 205 seçmen 7 sandıkta oy kullanacak.

Oy verme işlemi Yusufeli'de saat 16.00'da diğer yerlerde ise saat 17.00'de son bulacak.

Yüksek Seçim Kurulunun 27 Mart'ta aldığı Mahalli İdareler Ara Seçimleri'nin 2 Haziran'da yapılması kararı gereği yeni kurulan köylerle mahalle iken köy statüsüne dönüşen yerleşim birimlerinde ve herhangi bir nedenle organları boşalan köy ve mahallelerde veya 31 Mart 2019 tarihinde seçimi yapılamamış beldeler ile köy ve mahallelerde de sandık kuruldu.

YSK tarafından Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptal edildiği İstanbul'da 23 Haziran'da, Aksaray'ın Gülağaç ilçesine bağlı Demirci beldesinde 21 Temmuz'da, Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı beldesinde ise 4 Ağustos'ta yeniden seçim yapılacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Adalet Bakanlığı'nın af düzenlemesi: 100 bin kişi bırakılacak
Mayıs ayında Antalya'ya turist yağdı
Cübbeli Ahmet: Dilimizi, üslubumuzu değiştirmemiz lazım.
Balık Burcu Hande Kazanova 3-9 Haziran 2019 ev ve aile önemli
Türkiye Özbekistan'ı ağırlıyor işte Milli Takım'ın aday kadrosu
Benzin ve motorin fiyatı en ucuz hangisinde? Opet, BP, PO ve Shell fiyatları
Yorumlar