BIST 2.408
DOLAR 17,22
EURO 17,55
ALTIN 963,93
HABER /  BİLİM - TEKNOLOJİ

20 Mart Cuma günü güneş tutulması var

20 Mart 2015 Cuma günü güneş tutulması olacak. Peki güneş tutulması saat kaçta başlayacak, güneş tutulması deprem habercisi mi? Astrologların güneş tutulması yorumu.

Abone ol

20 Mart 2015 Cuma günü saat 10.48'de güneş tutulması olacak. Peki güneş tutulması depremleri etkiler mi? Astrologların güneş tutulması için yorumları neler? 17 Mart deprem neden kritik önemde deprem iddiası nedir?  Astrologlar en son 1999 depreminde böyle bir tutulma yaşandığını belirterek 'felaket' uyarıları yapmaya başladı.
GÜNEŞ TUTULMASI ASTROLOJİ YORUMLARI
Gökyüzünde yaşanacak gezegen kavuşumu ve hemen ardından gelen güneş tutulması astrologları korkuttu! Astrolojiye göre kritik bir tarih olan 17 Mart’ta, Mars ve Uranüs gezegenlerinin kavuşumu dünya üzerinde toplu ölümlere ve doğal afetlere neden olabilir. Ardından ise 20 Mart cuma günü güneş tutulması geliyor.
güneş-tutulmasi.jpgAstrolog Su Karakuş, 20 Mart’ta yaşanacak Güneş tutulmasının deprem habercisi olduğunun altını çiziyor. Astrolog Nuray Sayarı ise 17 Mart’ta ayın Kova burcunda bulunmasıyla büyük ayaklanmaların olabileceğini belirtirken, Gezi olayları sırasında da gökyüzünde aynı etkilerin bulunduğunu ekliyor. Sayarı, 20 Mart’ta gerçekleşecek Güneş tutulmasının da yeryüzünde depremleri tetikleyeceğini öngörüyor.

1999 DEPREMİNDE AYNI TUTULMA YAŞANDI

Astrolog Filiz Özkol, dünyada yaşanabilecek toplu ölümlere dikkat çekerken , 20 Mart’ta yaşanacak Güneş tutulmasının Aslan burcunda gerçekleşeceğini ve aynı etkinin 1999 depreminde yaşandığını söyledi. Özkol, tutulmaların devlet adamlarına suikast, uçak kazası ve patlama gibi olayları gündeme getireceğini ekliyor.
güneş-tutulmasi.20150316135909.jpgFiliz Özkol, “Gökyüzünün olumsuz etkilerinden nasıl korunabiliriz?” sorusuna ise “Doğum ve ölümden kaçılmaz. İçimizi ferah tutalım çünkü yapabileceğimiz bir şey yok. Kapalı mekanlardan uzak duralım” diyerek cevap verdi.

GÜNEŞ TUTULMASI SAATİ
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Evren, 20 Mart’ta yaşanacak güneş tutulmasının İzmir'de, Havagazı Fabrikası’ndan rahatlıkla izlenebileceğini, İzmir için tutulmanın 10.48’de başlayacağını ve 12.55’de biteceğini açıklayarak, güneşe çıplak gözle bakılmaması için uyarıda bulundu.

"TAM TUTULMA" NEREDE GÖRÜLECEK? güneş-tutulmasi-olacak.jpg

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serdar Evren'in açıklamalarına göre "Tutulma aslında Norveç’in açıklarındaki adalarda ’Tam Tutulma’ olarak gözlenecek. Avrupa’nın güneyine doğru indikçe tutulma, parçalı tutulmaya dönüşecek" dedi.

GÜNEŞİN YÜZDE 40'I KAPANACAK

Tutulma ortası, yani Güneş’in en fazla kapanacağı an 11.51’de olacağını söyleyen Prof. Dr. Evren; Güneş’in bunun da güneşin yüzde 40’ının kapanması şeklinde yaşanacağını anlattı.

ÖNCEKİ HABERLER
Irak ordusu IŞİD'i oradan atamıyor!
Irak ordusu IŞİD'i oradan atamıyor!
İç güvenlik paketi yeniden masada
İç güvenlik paketi yeniden masada
Fransa'dan ABD'ye Esad için sert tepki!
Fransa'dan ABD'ye Esad için sert tepki!
MHP'li Bastırmacı'dan anlamlı ziyaret
MHP'li Bastırmacı'dan anlamlı ziyaret
Düzce'de trafik kazası: 4 yaralı
Düzce'de trafik kazası: 4 yaralı
Polis memuru 4 kişiyi hayata bağladı
Polis memuru 4 kişiyi hayata bağladı
Muş'ta trafik kazas: 3 ölü 8 yaralı
Muş'ta trafik kazas: 3 ölü 8 yaralı
YSK uyardı! Bu maile sakın vermeyin!
YSK uyardı! Bu maile sakın vermeyin!
Merkel'den Çipras'a kritik davet!
Merkel'den Çipras'a kritik davet!
Topbaş'tan İstanbul'a Taksim müjdesi!
Topbaş'tan İstanbul'a Taksim müjdesi!