BIST 2.024
DOLAR 13,74
EURO 15,59
ALTIN 788,58
HABER /  GÜNCEL

17 yıl Gülen grubunda çalıştı 'Maceracı' her şeyi bir bir anlattı

'Maceracı' isimli pogramla ünlenen ve 17 yıl Gülen grubunda çalışan Murat Yeni, Zaman gazetesine 'paralel yapıyı' anlattı.

Abone ol

Murat Yeni, "Dershanelerin kapatılması sürecinde Hizmet'in gerçek Hizmet olmadığını anladım. Paralel yapı, Türkiye Cumhuriyetime karsı bir yapı... Bu Tayyip Erdoğan meselesi değil." dedi.

Samanyolu Televizyonu'nda "Maceracı" isimli program yapan ve 17 yıl Fetullah Gülen grubunda bulunan Murat Yeni, paralel devlet yapılanmasını kayyuma devredilen Zaman'a anlattı.

Ali Değermenci'ye röportaj veren Yeni'nin açıklamaları, manşetten "Mesele Erdoğan değil Türkiye cumhuriyeti" başlığıyla yer aldı. işte "Darbe girişimi başarılı olsa Türkiye 50 yıl geriye giderdi." diyen Yeni'nin çarpıcı açıklamaları:

ÜMMETİ PARÇALADI

Bu Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı bir yapı… Bu Tayyip Erdoğan meselesi değil. Bu mesele devlete yönelik bir mesele. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın dediği bir şey var ya: Ümmeti parçaladı… Bu hareket ümmeti parçaladı.

EN ÇOK TWEET ATANLAR HOLLANDA'DA, AMERİKA'DA, BELÇİKA'DA

Bunu kontrol eden yapı kırmızı çizginin üzerindeki mekanizma. Yani üst tarafı şekillendiren mekanizma. Kesinlikle niyetleri halis değil. Çünkü niyetleri halis olsa kaçmazlar. Ne kaçıyorsun kardeşim. Konuşup kaçıyorsun. Buradaki insanları gaza getirip hapse tıktırıyorsun. En çok tweet atanlar nerede; Hollanda'da, Amerika'da, Belçika'da… Madem bu kadar delikanlısın gelsene memleketine. Ben buradan aleni söylüyorum, devletimle ilgili, devletin düzenini bozmakla ilgili en ufak bir dahlim varsa buradan suç duyurusunda bulunuyorum. Kendi adıma suç duyurusunda bulunuyorum. Sende neden o delikanlılık yok.

Dershane sürecinin hemen arkasından 17-25 Aralık darbe süreci geldi. Bu olaylar esnasında Hizmet Twitter ile tanıştı. Daha öncesinde Twitter yasaktı. Televizyon bile cemaatin içinde yasaktı. Sosyal medya aracılığı ile nefret oluşturuldu. Bunların hepsi ayarlanmıştı.

TWİTTER'DAN HESAP AÇILMASI TALİMATI GELDİ

Gülen Hareketine yönelik sorgulama başlayınca bu sefer ses kayıtları servis edildi. Her şey kademe kademe planlandı ve sunuldu. Tvvitter süreci ile Hizmet, Hizmet olmaktan çıktı. Twitter'dan hesap açılması talimatı geldi. Tepki göstermemizi istediler. Biz duadan başka bir şey bilmezken mobil bedduaya başladık... Bu süreçte aileler arasında gerilimler başladı. Aileler bölündü.

KİM BUNLAR NE İÇİN ÇALIŞIRLAR?

Mehmet Baransu, Emre Uslu, Gültekin Avcı'lar çıktı ortalığa. Kim bunlar, ne için çalışırlar? Hizmet'in tabanı ile konuşuyorum, herkes bu adamlardan sosyal medyadaki yazışmalardan çok ciddi rahatsız. Bize ne olur bu insanlara söyleyin, böyle şeyler yazmasınlar, diyorlardı.

BÜLENT KENEŞ'İN İÇİNDE OLDUĞU HİZMET

Ya düşünebiliyor musunuz, Mehmet Baransu'nun içinde olduğu bir Hizmet. Emre Uslu'nun içinde olduğu bir Hizmet. Bana söyleyin Allah aşkına. Bülent Keneş'in içinde olduğu bir Hizmet… Bu nasıl bir iş, buradan nasıl bir değer çıkartırsınız? Orada sıradan çalışan bir öğretmenin bir ablanın Paralel olma şansı yok. Bunu herkes biliyor. Ama öyle bir kurgu yaptılar ki insanlar Paralellikten gurur duydular… Algı ile Paralel olmanın iyi bir şey olduğu insanlara empoze edildi.

Sayın Cumhurbaşkanı Paralel diyor. Ben niye üzerime alınayım ki? Sen devleti ele geçirmeye mi çalışıyorsun? Sen devlet içerisinde bir sistem mi kurmaya çalışıyorsun? Sen birtakım devletlerin himayesinde mi bu işi yapıyorsun? Sen Haşhaşi misin? Sen niye üzerine alınıyorsun ki?.. Paralellik Hizmet'in üzerine yapıştırıldı. Ama Hizmet camiası Paralel'dir demedi ki Sayın Cumhurbaşkanı. 'Paralel Yapı' dedi.

FAKİR OLANLAR BİATÇI, ZEKİ OLANLAR ÖZEL GÖREVLER İÇİN YETİŞTİRİLDİ

Hizmet kurumları ücrete tabidir. Hizmet içine girmek için burs almanız gerekir. Bu insanlar özel seçildi. Parasız olanları ve hem de zeki olması gerekir. Ben çok iyi biri olabilirim. Ama zeki değilim. Beni alır iki yıllık okulu bitiririm ama beni kurumlara koyar. Bunlar biatçıdır. Biatçıların akıllı olmalarına gerek yok. Sadece verilen emirlere uyan ihtiyaç sahipleri alınır. Varoşunun, köy çocukları alınır.

Hem zeki hem de ihtiyaç sahibi isem beni alırlar, farklı bir eğitimden geçirirler. Bunları biz bilmeyiz. Bu çocuklar okuduktan sonra nerededirler? Nerede görev yapmaktadırlar? Ben çok sorguladım, bu zeki çocuklar nerde, diye kılıf şu: Onları yurt dışına yolluyoruz… Buna da hicret derler. Nerede kim için görev yaparlar bilinmez… İnanılmaz girift bir yapı var. Bu nasıl bir sistemdir anlamak imkansızdır. Kesinlikle bu sistem bizim insanımızın düşüneceği bir sitem değildir. Bu sistemi bu insanlar kurgulayamazlar. Benim milletim açıktır, benim milletim sır saklayamaz. Bu kadar kapalı asla olamaz.

İSRAİL'DE OKUL AÇMADILAR ÇÜNKÜ DEŞİFRE OLURLARDI

Bu hareketin içindekilerin yüzde 80'i saf ve temiz niyetli insanlar. Buradan çıkarsam ölürüm, diyen insanlar. Diğer yüzde 20'si ise başka ülkelere çalışabilecek insanlar. Bizim ülkemizi sevmeyen, bölmeye çalışan ülkeler var. Amerika, İsrail, Almanya, Fransa, İngiltere. Bunların hepsi bu işin içinde rol oynadığına inanıyorum. Her yerde bir okul her yerde bir yapı var. O ülkelerdeki üst düzey bürokratların çocukları bu okullarda okumuyor mu? Bakın her yerde okullar var, her ülkede okulları var. Ama İsrail'de okulları yok. Olsaydı her şey aleni olarak ortaya çıkardı. Bilerek İsrail'de okul açmadılar. Çünkü birlikte çalışıyorlar.

'DEVLETE SAHİP ÇIK' TWEET'LERİ ATTIM, 9 BİN KİŞİ AYNI ANDA TAKİBİ BIRAKTI

Bu tweet'leri attım, 9 bin kişi bir anda beni takipten çıktı. Burada ben devletimize sahip çıkalım, dedim beni takip etmeyi bıraktılar. Ne namussuzluğum, ne aşağılıklığım kaldı. Sürekli küfür ve hakaretler yedim böyle bir şey yazdığım için. Eşimi yasa dışı ilişki içinde gösterdiler. Buradan ayrılıp nefes alabilirseniz bunu anlayabilirsiniz. Bunun hizmet olmadığını anlarsınız. Sonuçta mücadele ettiğimiz kim? Kendi devletimize karşı bayrak açmışız. Kendi Cumhurbaşkanı, kendi başbakan, kendi kolluk güçlerimiz. Sen devletine güvenmezsen, devletin her hamlesine karşı çıkmak zorunda kalırsın. Böyle vatan olur mu? Ama şu an yapılan tam da bu. Şu an bir hakimin atılmasına karar veren başka bir hakim. Bir savcı ile ilgili soruşturma açan başka bir savcı.

GÜLEN'İ İNSAN ÜSTÜ VARLIK OLARAK GÖREN SAPKINLAR VAR

İnsan üstü varlık olarak gören sapkınlar da var. Hocaefendi ne diyorsa doğrudur, asla sorgulanmaz, mantığı vardır. Beyni yıkanmış insanlar dışında herkes bugün sorguluyor.

ÜSLUP NAMUSSA BUNLAR NAMUSUZSUZ 

Fethullah Gülen hep şöyle söyledi: Üslup namustur diye. Ben bunu sorguladım. Üslup namussa kim bunlar. O zaman bunlar namussuz. Anasını ağlatıyorlar. Hani vurana elsiz, sövene dilsizdi.
Nerede bu söylemler? MİT TIR'larının içindekileri sen nereden biliyorsun? Sizin bu gizli işleri, devletin içindeki bilgileri nasıl biliyorsunuz? Biz Hizmet idik. Bunları nasıl biliyoruz?

"PKK'YI ŞIMARTIP, HDP'YE OY VERDİLER"

Samanyolu Televizyonu'nda PKK'yı ve HDP'yi sempatik hale getirdiler.
Gazete ve televizyonlarda bunlann propagandasını yapıp HDP'ye oy verdirdiler. Bu gemi battı artık. Batarken herkesi de batırmak istiyorlar. İnsanlan da oraya sürüklüyorlar. Anlattıklan Firavun gibi oldular.
Ordusu ile o denizin içine Firavun girdi artık. Sonlannı artık biliyorlar."

ÖNCEKİ HABERLER
Survivor SMS sonuçları sıralaması ilk kez yayınlanmadı neden?
Survivor SMS sonuçları sıralaması ilk kez yayınlanmadı neden?
TEOG 2016 Matematik soruları ağlattı üçgen ve koni soruları...
TEOG 2016 Matematik soruları ağlattı üçgen ve koni soruları...
Rus gazetesinden olay Alparslan Çelik iddiası!
Rus gazetesinden olay Alparslan Çelik iddiası!
Tuğba Özay'ın Survivor'dan elenir elenmez yaptığına bakın!
Tuğba Özay'ın Survivor'dan elenir elenmez yaptığına bakın!
Mahkemeden ek iş için flaş karar çıktı!
Mahkemeden ek iş için flaş karar çıktı!
Beyaz Show hakkında iddianame savcının Beyaz kararı
Beyaz Show hakkında iddianame savcının Beyaz kararı
Gördüğüne kimse inanamadı! Hala gizemi açıklayamıyor
Gördüğüne kimse inanamadı! Hala gizemi açıklayamıyor
TEOG soruları ne zaman açıklanacak EBA 2016
TEOG soruları ne zaman açıklanacak EBA 2016
TEOG Türkçe soruları ve cevap anahtarı 27 Nisan 2016 EBA
TEOG Türkçe soruları ve cevap anahtarı 27 Nisan 2016 EBA
TEOG Matematik soruları ve cevap anahtarı 27 Nisan 2016 EBA
TEOG Matematik soruları ve cevap anahtarı 27 Nisan 2016 EBA