eposta yazdır zoom+ zoom-

Zafer Arapkirli attığı sabah namazı tweetiyle alay konusu oldu!

Zafer Arapkirli attığı sabah namazı tweetiyle alay konusu oldu!

Cumhuriyet yazarı Zafer Arapkirli, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sabah namazı saatlerinin değiştirilmesini eleştireyim derken sosyal medyada dalga konusu oldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-11-2018 11:32 - Güncelleme: 19-11-2018 11:32

Cumhuriyet yazarı Zafer Arapkirli, attığı tweet ile dalga konusu oldu. Takipçileri bile kendisine tepki göstermesine rağmen hata yaptığını kabul etmedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, vatandaşlardan gelen talep sonrası sabah ezanı vakitlerini değiştirdi. 19 Kasım Pazartesi gününden (bugünden)  itibaren İstanbul'da sabah ezanı imsak vaktinde okunuyor, sabah namazı ise Ramazan ayındaki gibi ezandan yarım saat sonra kılınıyor.

Diyanet'in bu düzenlemesini eleştirmeye kalkan gazeteci-yazar Zafer Arapkirli alay konusu oldu. Olayı çarpıtan Arapkirli, "CaHaPe tek parti devrinde yapılsaydı bu, “Kâfir” ilan ederdiniz, İsmet Paşa’yı. “Ezan/namaz saatiyle” oynanır mı ya hu!... Cayır cayır yanacaksınız la, Cehennemde. Ey Cüppeli!.. Şunlara iki çift lâfın yok mu la?" diye tweet atınca takipçileri ona tepki gösterdi.

Sabah namazının imsak vaktinden güneş doğana kadar kılınabileceğini bilmeyen Arapkirli'nin bu mantık dışı eleştirine gelen yorumlardan bazıları:

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Zafer Arapkirli attığı sabah namazı tweetiyle alay konusu oldu! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR22 YORUM
  • cemşit 19 Kasım 2018 14:36 yav adamın sanki namazda gözü varda ezanda kulağı olsun sana ne hele sen yeni rakı aç keyfine bak emmi daha fazla madara olmadan

    CEVAP YAZ 3 63

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro