eposta yazdır zoom+ zoom-

Yunan liderin Noel mesajında dikkat çeken ayrıntı!

Yunan liderin Noel mesajında dikkat çeken ayrıntı!

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, Yunan diasporasına yönelik Noel mesajında Kıbrıs ve Lozan Antlaşmasına vurgu yaptı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 22-12-2017 13:09 - Güncelleme: 22-12-2017 13:09

Yunanistan Cumhurbaşkanı Noel mesajında Kıbrıs ve Lozan Antlaşmasıyla ilgili sözleri dikkat çekti.

Pavlopulos, Noel mesajında, Türkiye ile iyi ilişkilerin “Ankara’nın Kıbrıs’ın egemenliğine ve Lozan Antlaşmasına saygısına bağlı olduğunu” öne sürdü.

ERDOĞAN AÇIK SÖZLÜ BEYANDA BULUNDU: Mesajı yansıtan Kathimerini Gazetesi ise bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Yunan mevkidaşı arasında Atina'da yapılan görüşmeyi anımsatarak, “Türk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu ay Yunanistan’a yaptığı ziyaret sırasında ikili, antlaşma ile ilgili karşılıklı olarak ender rastlanan açık sözlü beyanlarda bulundular” yorumunu yaptı.

AÇIKLIK GEREKTİREN AYRINTILAR VAR

Gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Pavlopulos ile görüşmesinde, “Lozan Antlaşması’nın açıklık gerektiren ayrıntılarının olduğunu söylediğini” de yazdı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanistan ziyaretinde Yunanistan Cumhurbaşkanının "Lozan'da güncellemeye gerek yok" sözlerineErdoğan "Lozan konusunda zannediyorum hala anlaşılmayan bazı incelikler var". Gerek görülmesi halinde tekrar güncellebilir'' sözleriyle yanıt vermişti.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Yunan liderin Noel mesajında dikkat çeken ayrıntı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Misafir 22 Aralık 2017 18:41 Lozan baris karsiliginda 100 yil bize neler cektireceklerini teyit eden bir antlasma... Az kaldi bitince ne olacak hep birlikte gorecegiz!

    CEVAP YAZ 0 1

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro