BIST 4.963
DOLAR 18,64
EURO 19,73
ALTIN 1.083,58
HABER /  GÜNCEL

İşten çıkarılan Saddam katliam yaptı meğer 3 gün önce

ANTALYA'nın Konyaaltı ilçesinde, garson olarak çalıştığı restorandaki işinden çıkarılan Saddam Korkmaz, eski patronu ve 2 garsonu pompalı tüfekle öldürdükten sonra aynı silahla yaşamını son verdi.

Abone ol

Antalya Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesi'ndeki 607 Sokak'taki restorana gelen 26 yaşındaki Saddam Korkmaz, pompalı tüfekle iş yeri sahibi Gani Kocabaş'ı (50), restoran çalışanı Şenol Öztaş'ı (47) ve gıda mühendisi olarak çalışan Gizem Ege'yi (30) öldürdü.

TRAFİK CEZASININ ÖDENMESİ KONUSUNDA PATRONLA TARTIŞMIŞ: Antalya Konyaaltı'nda, eski patronu Gani Kocabaş ile restoran çalışanı Şenol Öztaş ve gıda mühendisi Gizem Ege'yi pompalı tüfekle öldürdükten sonra aynı silahla yaşamına son veren Saddam Korkmaz'ın, trafik cezası yüzünden patronuyla tartıştığı ortaya çıktı. Paket servis yapan Saddam Korkmaz'a servis sırasında trafik cezası kesildiği, cezanın ödenmesi konusunda patronu Gani Kocabaş'la 3 gün önce tartıştığı ve işten çıkarıldığı kaydedildi. Trafik cezası işletme sahibi tarafından ödenirken, Saddam Korkmaz'ın "Bu işyerindeki herkesi öldüreceğim" diye tehditte bulunduğu belirtildi.

Saddam Korkmaz

SİLAHI İNTERNETTEN ALMIŞ: Olayla ilgili incelemeyi sürdüren polis, Saddam Korkmaz'ın kullandığı pompalı tüfeği internet üzerinden aldığını tespit etti. Daha önce iki kez işten çıkarıldığı kaydedilen Korkmaz'ın silahı montunun içine gizleyerek işyerine geldiği ifade edildi.

Diğer yandan Saddam Korkmaz'ın terör suçlarından değil, çeşitli asayiş suçlarından kaydı bulunduğu açıklandı.

MUTFAK ÇALIŞANLARI BUZHANEYE SIĞINDI: Korkmaz, restorandaki diğer çalışanları bulamayınca aynı silahla intihar etti. Restoranın mutfak kısmında çalışanların ise kurtulmak için restoranın buzhanesine sığındıkları öğrenildi. 

Beş yıldır restoranda çalışan Korkmaz'ın, iki gün önce de işten çıkarıldığı, cinayeti de bu nedenle işlediği belirlendi. Olay yerine gelen hayatını kaybedenlerin yakınları ise fenalık geçirdi.  Olay yerinde inceleme yapan Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın tam bir cinnet hali olduğunu söyledi. Şahsın iki gün önce işten çıkarılması gerekçesiyle patronuyla tartıştığını aktaran Uzunkaya, şunları kaydetti:

POMPALI TÜFEĞİ HIRKASIYLA SARMIŞ: "Bugün de saat 10.30 gibi olay mahalline geliyor. Elinde pompalı tüfeği hırkasıyla sarmış, saklamış. Kayıtlarda, görüntülerde çok net görülüyor. İş yeri sahibini yanına yaklaşırken farkına varmadan, arkasından kafasına ateş ediyor. Onu öldürdükten sonra koşarak bodrum kata iniyor. Mutfakta çalışanlardan bir diğer şahsın hemen aynı şekilde başına ateş ediyor. Diğer bir çalışan gıda mühendisi bir bayanla boğuşma oluyor bayana da ateş edip öldürüyor. Diğer çalışanlar bu sırada saklanıyor. Onları da belli ki öldürecek. Tamamen tümünü imha etmeyi kafasına koymuş bir cinnet hali görüntüsü var. Onlar saklanınca bu sefer kendisi başına ateş etmek suretiyle intihar ediyor." 

PKK'YA ÜYELİKTEN İŞLEM YAPILMIŞ: Korkmaz hakkında terör örgütü PKK'ya üyelikten Muş'ta 2011'de işlem yapıldığını ifade eden Uzunkaya, ailelere başsağlığı ve sabır dilediğini bildirdi. 

Polis ekiplerinin incelemesinin ardından cenazeler, adli tıp morguna götürüldü.