BIST 5.192
DOLAR 18,81
EURO 20,43
ALTIN 1.164,91
HABER /  GÜNCEL

Kütahya hava durumu kötü kar yağışı için alarm

KÜTAHYA hava durumu tahmininde yoğun kar yağışı alarmı yer alıyor. Meteoroloji Kütahya'da 23 Aralık cumartesi ve 23 Aralık pazar günü için kar alarmı verdi. Kütahya'nın 5 günlük hava durumu tahmini de yayınlandı.

Abone ol

KÜTAHYA'ya okulları tatil ettirecek kadar kuvvetli bir kar yağışı geliyor. Kütahya hava durumu tahminine göre kar yağışı cumartesi günü başlayıp 24 Aralık pazar günü çok kuvvetlenecek. Pazartesi günü Kütahya haftaya kar altında başlayacak.

Meteoroloji yayınladığı son hava durumu raporunda cumartesi ve pazar günü için bir çok kentte alarm verildi. Cumartesi günü 17 ilde etkili olacak kar yağışı pazar günü etki alanını genişletecek. Pazar günü meteoroloji 30 ili kar yağışı için uyarmış durumda.

Kar yağışı için alarm verilen illerden biri de Kütahya oldu. Kütahya için meteorolojinin yayınladığı 5 günlük hava durumu tahmini şu şekildi;

23 Aralık 2017 Cumartesi günü 20 ilde yoğun kar yağışı başlayacak. Meteorolojinin hava durumu tahminine göre kar beklenen 20 il şu şekilde sıralanıyor: Edirne, Uşak, Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Afyonkarahisar, Bolu, Bursa, Balıkesir, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Çorum, Ankara, Kırıkkale, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Muş.

Kar yağışı 24 Aralık 2017 pazar günü de yurdun büyük bir bölümünü kaplayacak ve 32 ilde kuvvetli şekilde etkili olacak. Pazar günü kar beklenen 32 il de şunlar: Ankara, Bursa, Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Kayseri, Düzce, Sakarya, Uşak, Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Afyonkarahisar, Bolu, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Çorum, Amasya, Tokat, Sivas, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Kırıkkale, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bitlis ve Muş.