eposta yazdır zoom+ zoom-

Yıldırım'dan müjde! Öğrenci affı geliyor

2018 öğrenci affının detayları Başbakan Binali Yıldırım tarafından bugün yapılan Bakanlar Kurulu sonrası kamuoyuna açıklandı. Yıldırım, bir kereliğine mahsus 7 yıllık öğrenim süresini doldurarak üniversitelerle ilişiği kesilenler için bir kereliğe mahsus üniversiteye yeniden kayıt hakkı sağlanacağını söyledi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 30-04-2018 18:26 - Güncelleme: 01-04-2018 00:21

Başbakan Binali Yıldırım, bir kereliğine mahsus öğrenci affı getirileceğini söyledi. Üniversitelerde 7 yıllık öğrenim süresini dolduran ve öğrencilirle ilişiği kesilenlerin yeniden üniversitelere dönebileceğini söyledi.

Binali Yıldırım, vergi ve prim borçları yapılandırması ile gençlere iş yeri açmada BAĞ-KUR kolaylığı gibi yeni düzenlemelerle ilgili bilgi verdiği konuşmasında öğrenci affıyla ilgili de açıklamalarda bulundu.

"BİR KERELİĞİNE ÇIKACAK"

Geçmiş yıllarda üniversitede azami eğitim yılı olarak belirlenen 7 seneyi dolduranların kurumlardan ilişiği kesildiğini hatırlatan Yıldırım, bu gençler için bir kereliğine öğrenci affı getirildiğini söyledi. Zamanla çeşitli nedenlerle eğitimine devam edemeyen öğrencilerin bir kereliğine okullarına dönme imkanı verdiklerini ifade eden Yıldırım, terörle bağlantısı olmayan tüm öğrencilerin bu aftan yararlanacağını kaydetti. Yıldırım, çift ana dal yaparken bölümlerden ilişiği kesilenlerin de bu imkandan yararlanacağını söyledi.

Başbakan Yıldırım'dan vatandaşlara müjde üstüne müjde

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yıldırım'dan müjde! Öğrenci affı geliyor haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Hakkı Baba 01 Mayıs 2018 09:56 Tarzan çok fena zor durumda. Seçime girerken vaat üstüne vaat. Ama yemezler.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Binali Yıldırım
BİNALİ YILDIRIM KİMDİR?

65. hükümette Başbakan olan Binali Yıldırım kimdir ve aslen nerelidir? Binali Yıldırım'ın özgeçmişi şöyle; 1955 yılında Erzincan Refahiye'de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakül

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro