HABER /  DÜNYA

İsrail parlamentosundan 'Savaş'a onay çıktı

İsrail parlamentosu, Başbakan Netanyahu ve Savunma Bakanı Lieberman’ın savaş ilan etmesine izin veren bir yasayı onayladı. Netanyahu İran'ın gizli nükleer silah faaliyetlerine dair ellerinde deliller olduğunu öne sürmüştü.

İsrail parlamentosu, Başbakan Netanyahu ve Savunma Bakanı Lieberman'a savaş başlatma izni verdi. Netanyahu, İran'ın nükleer silah faaliyetlerinde bulunduğunu ve ellerinde kanıt olduğunu söylemişti.

İsrail parlamentosu bu akşam, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'ın savaş ilan etmesine izin veren bir yasayı onayladı. Başbakan ve Savunma Bakanının hükümet onayı almadan bir savaşa karar vermesine veya askeri bir operasyon başlatmasına izin veren yasa 41 'ret' oyuna karşı 62 'evet' oyuyla kabul edildi.

İRAN'IN GİZLİ NÜKLEER SİLAH FAALİYETLERİNDE BULUNUYOR

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu bir basın toplantısı düzenleyerek İran'ın nükleer anlaşmaya rağmen gizli nükleer silah faaliyetlerinde bulunduğunu iddia etti.

NATENYAHU, ELLERİNDE DELİL OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

İran'ın gizli nükleer silah faaliyetlerine dair ellerinde yeni ve somut deliller olduğunu öne süren Netanyahu, İran'ın nükleer arşivinin kopyalarını ele geçirdiklerini iddia etti.

İsrail'den kritik İran açıklaması!

ÖNCEKİ HABERLER
Berat gecesi 2 rekatlık namazı peygamberimizin kıldığı namaz
Berat Kandili 2 veya 100 rekatlık namazı nasıl niyet edilerek kılınır
Berat gecesi okunacak dualar Hz. Muhammed'in duası
Kurban Bayramı emekli ikramiyesi kaç para oldu-2018
1 Mayıs mesajları resimli işçi bayramı kutlama sözleri-2018
Şeyma Subaşı mesaj olayı nedir canlı yayında Acun Ilıcalı'ya gönderdi
Yorumlar 3 yorum