eposta yazdır zoom+ zoom-

Yeni Gençlik ve Spor Bakanı kim Çağatay Kılıç aslen nereli?

Yeni Gençlik ve Spor Bakanı kim Çağatay Kılıç aslen nereli?

Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç oldu. Peki yeni kabinede yer alan Çağatay Kılıç kimdir ve aslen nerelidir?

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-11-2015 12:34 - Güncelleme: 24-11-2015 15:59

Yeni bakanlar kurulu listesinde yeni Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç oldu. Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç kimdir ve nerelidir?

Yeni kabine listesi bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Beştepe'ye çıkarıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan onay alan liste açıklandı. 

YENİ GENÇLİK VE SPOR BAKANI KİM OLDU?

64. hükümetin kabinesinde Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç oldu.

ÇAĞATAY KILIÇ KİMDİR VE NERELİ?

Yeni Gençlik ve Spor Bakanı olma ihtimali bulunan Çağatay Kılıç, aslen Almanya doğumlu. 15 Haziran 1976'da Almanya Siegen'de doğdu. Babasının adı Sinan, annesinin adı Behire Yıldız'dır. Lise öğrenimini İstanbul Alman Lisesi'nde, yükseköğrenimini ise İngiltere Hertfordshire Üniversitesi "Siyaset Bilimi ve Avrupa Ekonomisi" bölümünde tamamladı.

Sabancı Holding Universal Trading Uk Şirketi’nde satın alma görevlisi olarak çalıştı. 2003'te Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkezi’nde Danışman olarak çalıştı. Başbakan Müşavirliği, Özel Kalem Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 24. Dönem'de Samsun'dan Milletvekili seçildi. Dışişleri Komisyonu Üyeliği, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği,  AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı ve Türkiye-Almanya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yaptı.

25.12.2013’te Gençlik ve Spor Bakanı olarak hizmete başlamış, halen bu hizmetini sürdürmektedir. Çok iyi düzeyde Almanca ve İngilizce bilmektedir. Binicilik, Tenis ve Kayak spor dalları ile ilgilenen Kılıç, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Efkan Ala evli ve iki çocuk babası. Efkan Ala'nın eşi Gülseren Ala (beyaz başörtülü) objektiflere yemin töreninde böyle yansımıştı

13 Şubat 2003 tarihinde Batman valiliğine atanan Efkan Ala, 14 Eylül 2004 tarihinde ise Diyarbakır Valiliği'ne atandı. 10 Eylül 2007 tarihinde Başbakanlık Müsteşarlığı görevine getirilen Efkan Ala son olarak 17 Aralık 2013'te gerçekleştirilen yolsuzluk operasyonunda görevinden istifa eden İçişleri Bakanı Muammer Güler'in yerine Başbakan tarafından İçişleri Bakanlığı'na atandı. Evli ve iki çocuk babası olan Efkan Ala son seçimlerde Erzurum'dan milletvekili seçildi.

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Yeni Gençlik ve Spor Bakanı kim Çağatay Kılıç aslen nereli? haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR0 YORUM
KİMDİR ?
Akif Çağatay Kılıç
AKİF ÇAĞATAY KILIÇ KİMDİR?

AK Parti Samsun Milletvekili Akif Çağatay Kılıç, 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nde Gençlik ve Spor Bakanlığı görevini yapacak. 61. ve 62. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetleri ile 63. Hük&uum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro