eposta yazdır zoom+ zoom-

Star'daki kavganın rengi değişti Erdoğan'la meselesini...

Star'daki kavganın rengi değişti Erdoğan'la meselesini...

Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç ile Ahmet Taşgetiren arasındaki Zafer Çağlayan kavgası büyüyor. Ahmet Kekeç bugünkü köşesinden Ahmet Taşgetiren'in Erdoğan'ın siyasetini problem olarak gördüğünü yazdı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-09-2017 10:27 - Güncelleme: 18-09-2017 10:27

Star gazetesi yazarları Ahmet Taşgetiren ile Ahmet Kekeç, arasındaki Zafer Çağlayan tartışmasında doz arttı. ABD'nin eski bakan Zafer Çağlayan hakkında verdiği tutuklama kararını köşesine taşıyan Ahmet Taşgetiren, "Ama 'kol saati' ile sembolize olan yolsuzluk dosyalarını, bu 'milli mesele' ile içimize sindirmemizin istenmesi içimize sinmiyor. 'Çağlayan'ın yükü'nü taşımanın ve tüm siyasi harekete taşıtmanın nasıl bir gerekçesi olabilir ki?" diye yazmış ve eleştiri oklarını üzerine çekmişti.

Taşgetiren'e en sert eleştiri aynı gazetenin yazarı Ahmet Kekeç'ten gelmişti. İkili geçen haftadan bu yana kendi köşelerinden birbirilerini hedef alan yazılar yazmayı sürdüyor. 

Ancak bugün Ahmet Kekeç'in yazdığı yazı ile işin rengi değişti. Taşgetiren'e "Hak ettiği neyse, bundan sonra onu alacaktır" diye seslenen Kekeç, mesai arkadaşını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı olmakla suçladı. 

ERDOĞAN'LA MESELESİNİ HALLEDEMEMİŞ...

Kekeç'in bu çıkışının üstü kapalı bir tehdit olduğu, Ahmet Taşgetiren'in yazılarına son verilebileceği de medya kulislerinde konuşuluyor. 

İşte "Başlıktaki 'Bay Taşgetiren' ifadesinin mesulü, Ahmet Taşgetiren’in kendisidir" diyen Ahmet Kekeç şöyle devam etti:

"Hak ettiği neyse, bundan sonra onu alacaktır. Bay Taşgetiren’in 'soda iç' tavsiyesinin öncelikle kendisi için geçerli olduğunu düşünüyorum. Kaç yıldır yazılarını okuyorum; Erdoğan’la meselesini halledememiş ve onun tarz-ı siyasetini problem olarak gören (hatta en büyük problem olarak onu gören) bir hazımsız kişilik görüyorum. Hakikaten soda içmelidir."

"BEN DE GALİBA SON DERECE NET YAZIYORUM"

Ahmet Kekeç, "Ben de galiba son derece net yazıyorum..." diyerek Taşgetiren'e şöyle yanıt verdi:

"Hangi Bakan’ın malı götürdüğünü (ne oranda götürdüğünü) bilmiyorum... ('Malı götürmek' ifadesi Derviş meşrep Bay Taşgetiren’e aittir.) Bunu Bay Taşgetiren biliyor olmalı ki, o dört Bakan’ı yargılamış, mahkûm etmiş ve 'Malı götürdüler, şimdi hesap versinler' diyor.

Bakanlar hakkındaki iddiaları muhtemelen, FETÖ’nün hazırladığı dosyalardan okumuştur. Çünkü kendisi dosya okumayı çok severmiş...

FETÖ dosyaları dışında bir kaynağı, edindiği başka bilgiler ya da ulaşmış olduğu 'belgeler' varsa, bilmek isteriz.

Bilelim ki, biz de içimize sindiremeyelim."

"BENCE DEVAM ETSİN ALINGANLIKLARA"

"Bay Taşgetiren’in 'kafa karıştırdığını' yazmıştım. Çok alınmış" diyen Ahmet Kekeç şunları yazdı:

"Savunma stratejisini 'yalan' ve 'tezvirat' üzerine kurmuş FETÖ sanıklarının ifadelerine 'üzerinde durulması kaçınılmaz iddialar bunlar' muamelesi yapıp, 'Gün Kralı arama günü. Kral kim?' diye nafile bir 'soru'nun peşine düşüyorsanız ve böylece kontrollü darbe iddiasına gerekçe teşkil edebilecek çıkarımlarda bulunuyorsanız, yaptığınız şeyin yanında 'kafa karıştırmak' fiili hafif kalır. Nihayetinde, 'Hukukçu diyor ki' başlığı altında, FETÖ’nün niçin terör örgütü sayılmayabileceğine ilişkin güya tespitlerde bulunan bir adamdan söz ediyoruz. Bence devam etsin alınganlıklara."

Star gazetesindeki 'kol saati' kavgası büyüyor!

Ahmet Kekeç'ten Taşgetiren'e kol saati yanıtı

Star'daki olay Zafer Çağlayan yazısı kol saati içimize sinmiyor!

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Star'daki kavganın rengi değişti Erdoğan'la meselesini... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • Misafir 18 Eylül 2017 12:29 Peygambere laf var reise laf yokmu kekeç. Bakanların suçlama dosyları incelenmesine izinmi verdiler kekeç çocuk mu kandırıyon. Ama böyle devam edin kemali başkan yapacanız.

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro