eposta yazdır zoom+ zoom-

Şok iddia! Vize kararı önce CHP ile konuşuldu

Şok iddia! Vize kararı önce CHP ile konuşuldu

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, vize kriziyle ilgili bugün kaleme aldığı yazı CHP yönetimini çok kızdıracak.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 13-10-2017 11:05 - Güncelleme: 13-10-2017 11:05

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, ABD'nin vize kısıtlaması kararının, önce CHP adına ABD'ye giden Yılmaz Öztürk ile istişare edildiğini iddia etti.

Geçtiğimiz hafta CHP'li Yılmaz Öztürk'ün ABD temasları yankı uyandırdı. Vize krizine ilişkin "AK Partililer cezalandırılsın" demekle suçlanan Öztürk, kendisine iftira atıldığını savunmuştu.

Dede, vize krizi nedeniyle hükümeti eleştiren CHP'nin politikasına ilişkin çok konuşulacak iddiayı gündeme getirdi.

KILIÇAROĞLU'NUN BÜYÜKELÇİ İLE GÖRÜŞMESİ
"Bass’tan önceki elçi Ricciardone, 17/25 Aralık yargısal darbe girişimi sırasında görevliydi.. Süreci fiilen o yürüttü.. Operasyonu kapalı kapılar arkasında AB elçilerine itiraf etmişti; “…İran'a uyguladığımız ambargoyu Halk Bankası ile kaldırdılar. Bunu engellemek için harekete geçtik. Bugünden sonra İmparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz..” dedi.. Bundan hemen önce de Kemal Kılıçdaroğlu ile büyükelçilik binasında görüşmüş, ABD ve CHP’nin süreci nasıl yürüteceğine dair yol haritası üzerinde çalışmışlardı.. Aynı dönemde Amerikan Hazine Bakanlığı Terör ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı David Cohen de İstanbul’a gelmiş ve banka müdürleri ile ‘İran’ konulu bir zirve yapmış, resmi bir temasta bulunmadan ülkeden ayrılmıştı.. Bu hatırlatmayı neden yaptım?.. Çünkü bugün de farklı bir yöntem izlemiyor Amerika..

YILMAZ ÖZTÜRK GEÇEN HAFTA WASHİNGTON'DAYDI
Yine büyükelçi başrolde.. Yine CHP ile koordineli şekilde hareket ediyor Amerika.. Herkes CHP Genel başkan yardımcısı Öztürk Yılmaz’ın,“Hepimizi değil sadece AK Parti’yi cezalandırın..” anlamındaki sözlerine takıldı.. Oysa Yılmaz, daha büyük bir skandalın baş kahramanı aslında.. Geçen hafta, partisi adına Washington’daydı.. Hem Cumhuriyetçiler’le hem de Demokratlar’la bir araya geldi.. Bu ziyaret kapsamında, Amerikan hükümetinin, Pentagon/Dışişleri/Beyaz Saray ve Büyükelçilik tarafından istişare ile alındığını söylediği ‘vize kısıtlaması’ kararı, CHP adına Öztürk Yılmaz’la da istişare edildi.. Şimdi ‘ilk kez duymuş’ gibi davranmalarını anlamıyorum.. Merak ediyorum, Türkiye’nin karşısında kim olursa bu CHP, devletinin - milletinin yanında pozisyon alacak acaba?.."

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Şok iddia! Vize kararı önce CHP ile konuşuldu haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Kasım 13 Ekim 2017 15:06 chp nin zihniyeti bozuk, mandacı bir kafa yapıları var. Erdoğanı yıkmak için ülkeyi ateşe atıyorlar. Bunlara oy veren aklıselim vatansever insanlar bir daha düşünün ona göre bunlara destek olun.

    CEVAP YAZ 3 25

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro