eposta yazdır zoom+ zoom-

Seçimin ardından DP'de toplu istifa

Seçimin ardından DP'de toplu istifa

Zonguldak Demokrat Parti'de (DP) bazı ilçe başkanları ve çok sayıda yönetim kurulu üyesi istifa etti.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 15-06-2011 00:36 - Güncelleme: 17-10-2015 03:28

Demokrat Parti'de (DP) Zonguldak'a bağlı bazı ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri istifa etti.

İstifaların sebebi olarak DP'nin seçimlerde başarısız olmasının ifade eden DP Merkez İlçe Başkanı İzzet Genç, "Burada bir seçim geçirdik. Biz bir birlik beraberlik içinde olamadık Başarılı olamadık. Başarısız olmamız sebebiyle partimizin önünü il başkanımızın önünü açabilmek için ben kurul adına merkez ilçe başkanlığından istifa ediyorum. Bu zamana kadar partimizde beraber görev yaptığımız arkadaşlarımıza yaptıkları görevlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonrada görev yapacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum" dedi.

DP İl Yönetim Kurulu Hakkı Kargidan da istifa eden diğer İl Yönetim Kurulu üyeri adına yaptığı açıklamada, "İl başkanımızın burada olmaması ve yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızda bana söz vermesi söz üzerine bir açıklama yapmak zorunda kaldım. İlçe başkanımızda açıklamasında beyan etti. Biz il yönetiminde bulanan arkadaşlar olarak istişare yaptık. Bu dönemden sonra ileride burada görev yapacak arkadaşlarımızın önünü açmak için, aynı zamanda da seçimlerde başarısız bir tablo bir grafik çizdiğimiz için İl Yönetim Kurulu üyeleri olarak bizde istifamızı burada kamuoyuna açıklamak istiyoruz. Ben il başkanımızın da burada olmasını isterdim. Aslında bu toplantımızı il başkanımıza da söyledik. Fakat il başkanımız saat 12'de bu toplantımıza nazara almayarak Ankara'ya gittiğini bildirdi. Aslında onunda burada olup beraber istişare edip bu konuyu götürmek isterdik. Ama maalesef kendisi toplantımıza icabet etmedi" dedi.

Daha sonra İstifa eden partililer istifa dilekçelerini basın önünde doldurarak yönetime sundular. İstifa edenler arasında DP Merkez İlçe Başkanı İzzet Genç ve yönetimi, Gökçebey İlçe Başkanı Recep Aladağ ve yönetimi, İl yönetim Teşkilat Başkanı Hüseyin Uzun, İl Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Kargidan ve çok sayıda üye bulunuyor.

PAYLAŞ tw fb

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro