eposta yazdır zoom+ zoom-

PKK'ya büyük darbe 1 milyon liralık terörist öldürüldü!

PKK'ya büyük darbe 1 milyon liralık terörist öldürüldü!

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bir milyon TL ödülle "Terörden Arananlar Listesin"de "Yeșil Kategoride" yer alan PKK'nın sözde Orta Saha Maliye Sorumlusu terörist etkisiz hale getirildi" denildi

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 03-09-2018 12:17 - Güncelleme: 03-09-2018 13:13

İçişleri Bakanlığı, yürütülen terör operasyonları hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre, 1 milyon TL ödülle "Terörden Arananlar Listesin"de "Yeșil Kategoride" yer alan PKK'nın sözde Orta Saha Maliye Sorumlusu terörist etkisiz hale getirildi. 

Diyarbakır Hazro ilçesi Çitlibahçe Mahallesinde Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca bugün gerçekleștirilen SİHA destekli operasyonda, PKK/KCK terör örgütüne mensup 2 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Teröristlerden birinin; PKK/KCK terör örgütüne 2011 yılında katılan ve terör örgütü içerisinde Diyarbakır, Bingöl, Batman, Elazığ, Bitlis, Muş illeri sözde Orta Saha Maliye/Cephane Birimi Sorumlusu olarak faaliyet yürüten ve 1 milyon TL ödülle Terörden Arananlar Listesinde Yeșil kategoride yer alan, Haki, Hakkı kod adlı Deniz Yüksel olduğu tespit edildi.

ÇOK SAYIDA SUÇTAN ARANIYORDU
Teröristin; terör örgütü propagandası yapmak, silahlı terör örgütüne üye olma, örgüte bilerek isteyerek yardım etme, görevi yaptırmamak için direnme olmak üzere toplam 11 suçtan arama kaydı bulunuyordu. Ayrıca, teröristin; Diyarbakır Lice Kutlu mahallesi Kerpiçören mezrasında ikamet ede 3 şahsın, 14 Temmuz 2017 günü kaçırılarak ölümle tehdit edilmesi ve 15 Temmuz 2017 tarihinde Diyarbakır Hazro ilçesi Ormankaya ile Çitlibahçe mahalleleri arasında bulunan karayolu üzerinde, 2 vatandaşın elleri arkadan bağlı şekilde öldürülmesi olaylarının faillerinden biri olduğu tespit edildi.

Öte yandan bakanlık 300 bin TL ödülle aranan “Gri Kategoride” yer alan bir teröristin teslim olduğunu açıkladı.

Açıklamada şöyle denildi:

PKK /KCK Terör Örgütünün kırsal alanında faaliyet yürütmekte iken örgütten kaçarak Irak KDP güçlerine teslim olan 4 erkek terörist, TSK/Özel Kuvvetler Komutanlığı’nca dün Habur Kara Hudut Kapısı Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

Teslim olan teröristlerden Adıl kod adlı Merdan Rüştü Ovalıoğlu'nun “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan arandığı ve 300 bin TL ödülle Terörden Arananlar Listesinde “Gri kategoride" olduğu belirlendi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN PKK'ya büyük darbe 1 milyon liralık terörist öldürüldü! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR3 YORUM
  • Ahmet kaynar 04 Eylül 2018 02:39 PKK bitme ihtimali 0 ama zayıflatılabilir,bunlara destek veren evinde barındıran koruyan besleyen ülkemizde yaşayan bazı topluluklar bence bu topluğu öldürmek lazım.bide bunların ailesini sınırdaşı etmek lazım bütün bilgiyi onlara verenler.öyle terörist doğuran anadan babadan bu ülkeye faydası olmaz.tunçeli Bingöl Diyarbakır Elazığ Malatya Muş Van buralarda askerken görev yapdım tünçeli halkı askere düşman gibi bakıyor gözleriyle bizi yiyordu,İstanbul'da esenyurtta bir baskı fabrikasında çalışıyordum ondan önçeki akşam şehit çok vermiştik, çalıştığım yerdeki arkadaşım sandığım kişi demezmi içim buz gibi serinledi siz bizi vurunca seviniyorsunuz ya bizde sizin gibi bayram ediyoruz.cılız bir yapısı vardı dövdüm işimden oldum zatende çalışmazdım hepsi aynı fikirdendi benim orda çalışmam hata idi,kapalı kutu nerden bileceksin insanların düşünçelerini kinçi bu hainler

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro