eposta yazdır zoom+ zoom-

PKK-Hizbullah savaşı Kürtlerin felaketidir!

PKK-Hizbullah savaşı Kürtlerin felaketidir!

HDP Milletvekili Altan Tan Diyarbakır’da yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 08-10-2014 17:08 - Güncelleme: 28-10-2015 05:22

Küresel güçlerin dini, mezhebi, inancı, dünya görüşü ne olursa olsun binlerce yıldır aynı topraklarda birlikte yaşamakta olan halkları birbirine kırdırarak Ortadoğu’yu kendi çıkarları doğrultusunda yeniden dizayn etmek istediklerini belirten , “Basiretsiz ve beceriksiz AKP Hükümeti de ne yapacağını bilmez günü birlik politikalarla her geçen gün daha da artan bir şekilde çaresizlik ve çözümsüzlük bataklığında debelenmektedir” dedi.

“Geçen yüzyılı kaybeden, 5 parçaya bölünen ve tarif edilmez felaketler yaşayan Kürt halkı böylesine tarihi bir dönemde her zamankinden daha fazla akıl, izan ve diplomasi ile oluşturulmuş bir birlik ve beraberliğe muhtaçtır” diyen Tan, açıklamasında devamla şu ifadelere yer verdi:

KÜRTLER ARASINDA İTTİFAK OLMALI

“En temel insani haklarını elde etmek ve önümüzdeki yüzyılı kaybetmemek için Kürt halkının en olmazsa olmaz hedefi her düşünceden Kürtler arasında barış ve ittifak olmalıdır. Kürtler de diğer tüm halklar gibi farklı siyasi görüşlere, farklı inançlara ve farklı sınıfsal katmanlara sahiptir. Şiddete başvurmamak şartı ile her siyasi görüşün ve inancın kendini ifade etme hakkı vardır.

BRAKUJÎ’DİR

Son birkaç yıldır karanlık güçler ısrarla bir PKK-Hizbullah, DBP/HDP-Hüdapar savaşı çıkarmak istemektedir. PKK-Hizbullah, DBP/HDP-Hüdapar savaşı ‘Bırakuji’dir, Kürtler’in felaketidir. Her kesimden aklıselim sahibi her Kürdün görevi bu ateşe benzin dökmek değil, neye mal olursa olsun bu ateşi söndürmek ve karanlık tahrikçilere engel olmak olmalıdır.”

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN PKK-Hizbullah savaşı Kürtlerin felaketidir! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR91 YORUM
  • Bahri Koyuncu 12 Ekim 2014 04:07 bizce bir mahzuru yok altancığım yesinler birbirlerini!

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Altan Tan
ALTAN TAN KİMDİR?

11 Eylül 1958 yılında Batman'da doğdu. Aslen Mardinlidir. Ailesi Midyat'ın Narlı köyünden kan davası nedeniyle 1840'lı yıllarda Midyat-Estel'e göç etti. Dedesi Hacı Yusuf Tan 1948 yılında Estel'den ayrıldı. Aileni

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro