eposta yazdır zoom+ zoom-

Pelin Çift'in hilafet sözleri sosyal medyada olay oldu!

Pelin Çift'in hilafet sözleri sosyal medyada olay oldu!

TRT 1'de sunuculuğunu yaptığı Gündem Ötesi programında Murat Bardakçı'yı konuk eden Pelin Çift'in, Bardakçı'nın hilafet ile ilgili sözlerine gösterdiği tepki sosyal medyanın gündemi oldu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 14-03-2018 16:35 - Güncelleme: 14-03-2018 16:35

Tarih konusundaki çalışmalarıyla tanınan gazeteci-yazar Murat Bardakçı, programda İngiliz devlet arşivinin kamuya açık belgelerinden alıntı yaparak, “Atatürk'ün hilafeti kaldırması en çok İngiltere'yi rahatsız etti” dedi.

“İyi de canım, bir dakika, kim yazdı onu dediniz? Yahu bir dakika ama” diye Bardakçı’nın sözünü kesen Çift, söz konusu belgeleri kaleme alan yetkiliyi kast ederek “İngiliz genel valisi umursadıkları biri miydi acaba?” dedi.

HİLAFET KALDIRILMASA İYİ OLURDU: Çift’in bu itirazı dile getirirken sergilediği tavır ve “Hilafet kaldırılmasa daha iyi olurdu” şeklindeki sözleri sosyal medyada yüzlerce vatandaşın tepkisini çekti.

SOSYAL MEDYADA OLAY OLDU

Konu Twitter’ın yanı sıra Ekşi Sözlük’te de iki gündür gündemin üst sıralarında yer alıyor.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Pelin Çift'in hilafet sözleri sosyal medyada olay oldu! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR22 YORUM
  • Misafir 15 Mart 2018 08:15 İçimizdeki sözde "aydınlar" sevmezler bu tür söylemleri. Halifelik müthiş bir güçtür. Bakacak olursanız, sadece Osmanlı veya Türklerle ilgili bir konu da değildir. Allah bize birlik, dirlik, irilik versin.

    CEVAP YAZ 0 2

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro