eposta yazdır zoom+ zoom-

Nükleer eleştirilerine patladı!

Nükleer eleştirilerine patladı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Akıllı Şebekeler Kongresi'nin açılışında konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-05-2013 10:58 - Güncelleme: 19-10-2015 04:28

İNTERNETHABER / Başbakan , Akıllı Şebekeler Kongresi'nin açılışında konuştu. Geçtiğimiz günlerde Çin'le yaptıkları 'Nükleer Santral' anlaşmasının detaylarını anlattı.

Erdoğan, nükleer enerji santralleri devreye girdiğinde, yıllık 7.2 milyar dolarlık doğalgaz ithalatının önüne geçilmiş olacağını açıkladı.

Sinop'a yapılacak nükleer santralle 'Sessiz devrim' gerçekleştirdiklerini belirten Başbakan, Türkiye'nin ekonomide katettiği yolu şu sözlerle açıkladı;

İşte konuşmasından satırbaşları;

Çocuklarımız, torunlarımız için, enerjiden ziyade, enerjinin verimli kullanımına dikkat kesilmek durumundayız. Türkiye olarak her yıl büyüyen ekonomimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere enerjide çok önemli adımlar atıyoruz.

Petrol ve doğalgaz sondajında önemli başarılar katettik. Ceyhan dünyanın en önemli enerji limanlarından biri konumunda. Artık Ceyhan'a bir enerji havzası diyebiliriz. Daha da güçlenecek.

Burada güncel bir meseleye de değinmek isterim. Geçtiğimiz hafta Japonya Başbakan'ın ziyaretinde bir önemli anlaşmaya imza attık. Sinop'ta nükleer enerji santrali için anlaşmaya imza attık.

Üçüncü santrali yaparken Türkiye'nin payını daha da artırmış olacağız ve belki de onu kendimiz inşaa edeceğiz. Mühendislerimizi bu konuda eğitmeye başladık. Türkiye 10 yıl öncesine göre iki kat daha fazla elektrik üretiyor.

Nükleer santral ile biz sessiz devrim gerçekleştiriyoruz. Santrallerin bulunduğu illerimiz daha da canlanacak. En modern sistemleri uygulayacağız. Temiz bir enerji kaynağına ulaşmış olacağız.

PAYLAŞ tw fb gp
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro