eposta yazdır zoom+ zoom-

Murat Karayılan'dan Süleyman Şah iddiası!

Murat Karayılan'dan Süleyman Şah iddiası!

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, Süleyman Şah Türbesi operasyonu için Türkiye'nin IŞİD ve PYD ile anlaştığını öne sürdü.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 23-02-2015 14:30 - Güncelleme: 27-10-2015 11:10

PKK Yürütme Komitesi Üyesi , Süleyman Şah Türbesi operasyonunun PYD ve YPG’nin bilgisi ve onayıyla gerçekleştiğini öne sürerek, “Tamamen tartışılmış, konuşulmuş ve karşılıklı çıkarlar temelinde ortak bir plan doğrultusunda uygulanmış bir harekat söz konusudur” dedi.

Türkiye'nin IŞİD'le anlaştığını öne süren Murat Karayılan, Süleyman Şah Karakolu’na gidilirken IŞİD güçlerinin geri çekilerek askerlere herhangi bir müdahalede bulunmadığına dikkat çekti.

Murat Karayılan, “Mevcut taraflarla diplomatik ilişkiler sayesinde zaten görüşülmüş, haberdar edilmiştir. Açık ki Musul’da IŞİD tarafından alıkonulan konsolosluk mensuplarının kurtarılmasına benzer bir yöntemle buradaki askerler getirilmişlerdir. Burada herhangi bir askeri başarı veya zafer yoktur; çünkü herhangi bir çatışma ile yapılmış bir kurtarma operasyonu yoktur. Dolayısıyla başarıdan veya başarısızlıktan bahsetmenin yeri de yoktur. Burada daha çok ilişkinin ve diplomasinin iyi kullanılmasından bahsetmek mümkündür” şeklinde konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Murat Karayılan'dan Süleyman Şah iddiası! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR45 YORUM
  • gencay küçük 07 Mart 2015 02:49 salih sence chp ve mhp bu ülkenin daha iyi olmasını istemiyo mu

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Murat Karayılan
MURAT KARAYILAN KİMDİR?

1954 Birecik doğumlu olan Murat Karayılan, PKK Örgütüne 1979'da katıldı. Kod adı Cemal olan Karayılan, Yüksekokul makine bölümü mezunu.Uzun süre Şanlıurfa civarlarında faaliyet gösterdikten sonra 12 Eyl&u

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro