eposta yazdır zoom+ zoom-

MHP lideri Devlet Bahçeli'den bomba açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Grup Toplantısı'nda konuştu. Bahçeli'nin hedefinde Meral Akşener ve Sinan Oğan'ın MHP Genel Başkanlığı'na aday olacağı iddiaları vardı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 17-11-2015 11:03 - Güncelleme: 17-11-2015 13:59

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Grup Toplantısı'nda partililere seslendi.

"1 Kasım'da MHP'nin başarısız olduğunu söyleyenlere dikkat ediniz. Diyorlar ki mevcutla devam edilirse ilk seçimde baraj altında kalacaktır." diyen Devlet Bahçeli, MHP'nin olağanüstü kurula gitmesi gerektiği çağrılarına ilişkin "MHP hiçbir şeyden korkmaz. Her şey bir yana şahsımla ilgili gazetelerde, TV'lerde söylenmeyen bir şey kalmamıştır. Hepsi de günahlarımızı alıp günahkarlığın dibini boylamıştır." dedi.

MERAL AKŞENER VE SİNAN OĞAN'A YANIT

 Bahçeli, Akşener ve Oğan'ın MHP Genel Başkanlığı'na adaylıklarını koyacakları iddialarına ilişkin "Bizde teslim edilecek, işgale bırakılacak silinmesi seyredilecek bir parti yoktur. Bizim saray lejyonerlerine bozkurt görünümlü AK trollere devredilecek bir partimiz de yok. MHP, Türk milletinin eseridir. MHP, şehit ve gazileriyle yükselmiştir. MHP onun bunun oyuncağı olmayacak kadar kutludur. 1 Kasım için projelendirilen MHP'yi baraj altında bırakmaktır" dedi.

"BAŞARI OLDUĞU İDDİASINDA DEĞİLİM ANCAK..."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1 Kasım seçim sonucu içe ilgili "1 Kasım'da aldığımız neticenin bir başarı olduğu iddiasında değilim ancak mağlup da olmadığımıza yürekten inanıyorum." dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından satırbaşları:

Mensubu olduğumuz bu ulu çınarı gerekirse budayarak büyüyecek ve iktidara ulaşacaktır. Bu uğurda dava arkadaşlarımızın aynı şevk ve mücadele ile hareket edeceğini düşünüyorum.

"1 KASIM SEÇİMİ ZORLA YAPILMIŞTIR"

MHP buradadır. Yıkılmadık, ayaktayız. Erdoğan 7 Haziran sonucunu beğenmedi, sindiremedi. AKP tek başına iktidarı kaybetmenin korkusuyla kontrolden çıktı. Türkiye'yi dehşet döngüsüne hapsetti. Erdoğan'ın telaşı bundandı. Davutoğlu'nun uykularını kaçıran kara kadroların ürkmesi bu yüzdendi. Herkes gördü ki 9 Temmuz'da hükümet kurma görevini alan Davutoğlu turlara başladı. CHP bu oyuna figüranlık yaptı. Sonuç itibariyle 1 Kasım'da zorla, gözdağları eşliğinde yapılmıştır. AKP tek başına hükümet kuracak çoğunluğa ulaşmıştır.

AK Parti'nin hükümet kurma isteği hiç olmamıştır. 1 Kasım'da 7 Haziran'ın tekrarı zorla yaptırılmıştır.  1 Kasım ile ilgili kesin sonuçlar 12 Kasım günü açıklanmıştır. Seçilen vekillerin yemin merasimi bugün gerçekleştirilecektir. 

"MAĞLUP OLMADIĞIMIZA YÜREKTEN İNANIYORUM"

1 Kasım'da beklentilerin altına düştüğümüz, oy ve milletvekili olarak gerilediğimiz bir gerçektir. Elbette milletimizin vermiş olduğu muhalefet görevini en iyi şekilde yapacağız. Türlü iftiralara rağmen yanımızda kaya gibi duran aziz vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. 1 Kasım'da başarı sağladık diyemem ama  mağlup olmadığımıza yürekten inanıyorum..  Yapılan eleştirilere kulak ardı etmiyoruz, bunlara önem veriyoruz.

"SÖYLEYİN BU İŞİN SIRRI NEDİR?"

7 Haziran'dan 1 Kasım'a kadar ne yapmıştır da 1 milyon 800 vatandaşımızın desteğini kaybetmiştir. AKP ne yapmıştır da oy kazanmıştır?" AKP ne yapmıştır da 4 milyon 794 bin 515 ilave oy kazanmıştır. CHP, MHP ve HDP'ye oy veren vatandaşlarımıza saygılarımızı iletiyoruz. Bize 7 Haziran'da oy verip de 1 Kasım'da oy vermeyenlere de saygıyla sesleniyoruz. Keskin bir şekilde oylar nasıl değişmiştir? AKP'nin oy oranı hangi politikaların sonucudur. Terör bitirilmiş, işsizlik bitmiş midir? 4 ayda ne değişmiştir de AKP tek başına iktidar olmuştur? Söyleyin bu işin sırrı nedir? Ahlaksız oyunun maksadı nelerdir?

"YAŞANMADIK REZALET KALMADI"

AKP Türklüğün sırtına hançerini saplarken yine kazanmıştır. 7 Haziran'dan 1 Kasım'a kadar 104 askerimizi, 80 polisimizi ve 5 korucumuzu şehit verdik. AKP'nin pazarlık ortalığı PKK oluk oluk kan akıttı. 7 Haziran'dan 1 Kasım'a yaşanmadık rezalet kalmadı.

Mehmetçiklerin vatan toprağunda protesto edilmesi asla unutulmayacaktır. Askerlerimizi işgalci gibi gösterenelere yazıklar olsun, yedikleri içtikleri haram olsun.

"SONUNA KADAR HAYIR DİYORUM"

Sonuna kadar hayır diyorum. Biz ilkelerimizden ödün mü verseydik. Mazimizi bir iktidar uğruna çiğneyip kenara mı koysaydık? Ülke çıkarlarını görmezden mi gelseydik? 1 Kasım seçimlerinin kazananı belli kaybedeni Türk milletidir. Başörtülü kadınlara lekepçe takılan, televizyonlara baskın yapılan ülke Türkiye'dir. 

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN MHP lideri Devlet Bahçeli'den bomba açıklama haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR64 YORUM
  • Salim Kıvrak 25 Aralık 2015 16:44 Bahçeliden ne köy olur ne de kasaba.O fitnelik yapacağına önce konuşmasını öğrensin,

    CEVAP YAZ 0 1
KİMDİR ?
Devlet Bahçeli
DEVLET BAHÇELİ KİMDİR?

1948 yılında Osmaniye'de doğdu. Yörede Fettahoğulları olarak bilinen geniş bir Türkmen ailesine mensuptur. İlk öğrenimini Osmaniye'de, orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Dr.BAHÇELİ, üniversite öğrenimini Anka

DEVAMI » Sinan Oğan
SİNAN OĞAN KİMDİR?

Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Analizler Merkezi TÜRKSAM’ın kurucusu ve başkanı olan Sinan OĞAN 1967 Iğdır doğumludur. 1989 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. Aynı üniversitede, 19

DEVAMI » Meral Akşener
MERAL AKŞENER KİMDİR?

İYİ Parti'nin kurucusu ve Genel Başkanı olan Meral Akşener kimdir, kaç yaşındadır ve aslen nerelidir? Türkiye'nin ilk ve tek kadın İçişleri Bakanı ünvanına sahip olan Meral Akşener, 18 Temmuz 1956'da İzmit Gündoğdu'da doğ

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro