BIST 2.372
DOLAR 15,93
EURO 16,91
ALTIN 949,28
HABER /  MEDYA

Babası zampara başbakan olan G-20'deki lider kimdi?

Yılmaz Özdil'in G-20 zirvesine katılan genç Kanada Başbakanı Justin Trudeau'yu kaleme aldığı yazısı konuşuluyor.

Abone ol

Annesi skandallar kraliçesi, babası en büyük zamparalardan biri olan Kanada'nın çiçeği burnundaki Başbakanı Justin Trudeau, Yılmaz Özdil'i fena büyülemiş.  

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in dün sona G-20 zirvesini ele aldığı yazısı yine çok konuşulacak.

Sıradışı özel hayatlarıyla manşetlerden düşmeyen babası ve annesinin fırtınalı geçmişlerini köşesine taşıyan Özdil, yazısında Kanada Başbakanı Justin Trudeau'ya övgüler yağdırdı.

30 YAŞ FARK VARDI

Yazar, kendisi gibi başbakan olan eski Kanada Başbakanı Pierre Trudeau ve eşinin sansasyonel hayatını okurlarına aktardı:

"Annesi hippi’ydi. Nerde akşam orda sabah takılıyor, esrar kullanıyordu. Babasıyla birlikte olmaya başladıklarında henüz reşit değildi, 17 yaşındaydı. Aralarında 30 yaş fark vardı. Nikah masasına oturduklarında, annesi 22 yaşında, babası 52 yaşındaydı.

ANNESİ SKANDALLAR KRALİÇESİYDİ

Üç çocukları oldu ama, üç çocuk annesi hâlâ ele avuca sığmayan bir çiçek kız’dı. Resmi davetlere sutyensiz gidiyor, süper mini giyiyor, üstelik külot giymiyor, kahkahayla frikik veriyordu. Skandallar kraliçesiydi, paparazzi ordusuyla geziyordu. Mesela… Rolling Stones konserine gitti, çıkışta buhar oldu, nerede olduğu bilinmiyordu, geceyi Mick Jagger’la geçirdiği konuşuluyordu. Gazeteciler sabaha kadar otel otel aradı. Ertesi gün anlaşıldı ki, Mick Jagger’la değil, Rolling Stones’un gitaristi Ronnie Wood’la beraber olmuştu.


Kanada Başbakanı Justin Trudeau

Neticede, çocuklarını kocasının başına bıraktı, evi terketti. New York’un efsane gece kulübü Studio 54’ün müdavimlerinden oldu. Bir gece Andy Warhol’un kolunda, bir gece Mikhail Baryshnikov’un yanında, bir gece Truman Capote’nin masasındaydı. Sosyete dergilerinin kapaklarındaydı. ABD başkanının kardeşi, senatör Ted Kennedy’yle aşk yaşadı. Jack Nicholson’la aşk yaşadı.

ANNE VE BABASI CÜMLE ALEMLE YATIYORDU

Diyeceksiniz ki, annesi bunları yaparken, annesinden 30 yaş büyük babası ne yapıyordu? Gelmiş geçmiş en büyük zamparalardan biriydi. Barbra Streisand’la aşk yaşadı. Mick Jagger’ın eşi Bianca Jagger’la aşk yaşadı. Sex and the City’den tanıdığımız Kim Catrall’la yattı. Klasik gitarın first leydisi olarak bilinen Liona Boyd’la yattı. Grammy ödüllü şarkıcı Gale Zoe Garnett’le yattı. Superman’i boynuzladı kardeşim… Superman filminde Superman’in kız arkadaşı Lois Lane’i canlandıran Margot Kidder’la beraber oldu.

Görüldüğü gibi, annesiyle babası cümle alemle yatıyor, bi tek birbirleriyle yatmıyorlardı… E nihayet boşandılar.

Babası, çocukların velayetini aldı. Annesi bir başkasıyla evlendi, iki çocuğu daha oldu, gene boşandı. Babası, 2000 senesinde öldü. Babası hastanedeyken, annesi geldi, günlerce başucunda oturdu, son nefesini verene kadar elini tuttu. Çünkü aslında, başka kollardayken bile birbirlerini seviyorlardı, ruhen birbirleri için yaratılmışlardı ama, evlilik onlara göre değildi. Jenerasyon farkı da, tuz biber ekmişti."

Kanada'da yakın tarihte yapılan genel seçimlerde halkın muhafazakar iktidarı yolsuzluk ve göçmenlere kötü bakışı nedeniyle cezalandırdığını savunan Özdil, Türkiye'de ise iktidarın oy patlaması yaptığını yazdı.

ERDOĞAN'A SERT ELEŞTİRİ

Trudeau'nun kabinesinde her kesimi temsil edecek isimlere yer verdiğini ve liyakat sahiplerini bakan yaptığını yazan Özdil, sözü Cumhurbaşkanı Erdoğan'a getirerek yazısını tamamladı:

"Afganistan’da Bosna’da vuruşmuş, madalyalı savaş kahramanı subayı, savunma bakanı yaptı. Maganda kurşunuyla rastgele vurulan ve tekerlekli sandalyeye mahkum olan avukatı, gazi işleri bakanı yaptı. Görme engelli, olimpiyat madalyalı, paralimpik yüzücüyü, spordan ve engellilerden sorumlu bakan yaptı. Uzay mekiğiyle bir değil, üç defa uzaya çıkan astronotu, ulaştırma bakanı yaptı.

Bizim asrın lideri ise… Damadını, avukatını, doktorunu, metin yazarını, muhasebecisini, okul arkadaşını, asker arkadaşını, makam şoförünü milletvekili yaptı.

Bana sorarsanız…
G20’nin en önemli sonucu budur.

Elalem, astronotu tercih etti.
Bizim ahali, bizimkinin şoförünü."

Yazının tamamı için

ÖNCEKİ HABERLER
Yaşar Alptekin'in nikah görüntüleri ortaya çıktı!
Yaşar Alptekin'in nikah görüntüleri ortaya çıktı!
İşte Acun Ilıcalı'nın ikizi! Görünce şoke oldu
İşte Acun Ilıcalı'nın ikizi! Görünce şoke oldu
Obama Antalya'da  otelde böyle görüntülendi
Obama Antalya'da otelde böyle görüntülendi
Meral Akşener bugün bombayı patlatıyor!
Meral Akşener bugün bombayı patlatıyor!
Tapu harcı nasıl yatırılır kiosk nedir?
Tapu harcı nasıl yatırılır kiosk nedir?
İstanbul'un 8 ilçesinde büyük elektrik kesintisi
İstanbul'un 8 ilçesinde büyük elektrik kesintisi
Bakan müjdeyi verdi! Artık o kuyruklar olmayacak
Bakan müjdeyi verdi! Artık o kuyruklar olmayacak
Sebahat Tuncel'e şok! Polis bir anda etrafını sardı
Sebahat Tuncel'e şok! Polis bir anda etrafını sardı
KPSS tercih ekranı ÖSYM 2015 başvurunuz geçersiz olabilir!
KPSS tercih ekranı ÖSYM 2015 başvurunuz geçersiz olabilir!
Son deprem Yunanistan'da büyüklüğü kaç?
Son deprem Yunanistan'da büyüklüğü kaç?