eposta yazdır zoom+ zoom-

Memur annelere yarı zamanlı çalışma başlıyor bakan açıkladı!

Memur annelere yarı zamanlı çalışma başlıyor bakan açıkladı!

Memur annelere yarı zamanlı çalışma imkanı tanıyan yönetmelik ne zaman çıkacak sorusunun yanıtı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan geldi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-06-2017 15:40 - Güncelleme: 07-06-2017 15:40

İşçilerden sonra memurlara da yarı zamanlı çalışma hakkı geliyor. Çocuk sahibi olan ve evlat edinen memurlara yarı zamanlı çalışma hakkı düzenlenemsinde sona gelindi. Memurlara müjdeyi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müzzenioğlu verdi. 24 TV'de gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Müezzinoğlu, memur annelere yarı zamanlı çalışma hakkı tanıyan yönetmeliğin her an çıkabileceğini açıkladı. 

MEMUR ANNELERE YARI ZAMANLI ÇALIŞMA DÜZENLEMESİNİN DETAYLARI

Hatırlanacağı üzere, 2016 yılı Ocak ayında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa eklenen "Doğum Sonrası Yarım Zamanlı Çalışma" başlıklı ek 43 üncü madde ile devlet memurlarına çocuğunun mecburi ilköğretim çağının başladığı tarihi takip eden aybaşına kadar olan dönemde yarım zamanlı çalışabilme imkanı geçen yıl başında getirilmiştir.

Bununla birlikte, söz konusu maddenin son fıkrasında; "Yarım zamanlı çalışma hakkının kullanımına ilişkin usul ve esaslar ile bu haktan yararlanamayacak memurları; hizmet sınıfı, kadro unvanı, kurum veya teşkilat bazında birlikte veya ayrı ayrı belirlemeye Bakanlar Kurulu yetkilidir" ifadesi bulunmaktadır.

Ancak, aradan bir buçuk yıla yaklaşan bir süre geçmesine rağmen Yarım Zamanlı Çalışma hakkından hangi memurların yararlanıp yararlanamayacağı ile ilgili Bakanlar Kurulu Kararı yayımlanmadı. 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Memur annelere yarı zamanlı çalışma başlıyor bakan açıkladı! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR2 YORUM
  • maxx 07 Haziran 2017 16:01 yine akşam çocuğuna ne yedirecek diye ağlayan fukara annelere bişi yok onlara ne zaman sıra gelecek zenginleri daha zengin edip duruyorsunuz işi zenginleere veriyorsunuz bursu desteği cartı curtu fakirler insan değilmi Allah ın huzurunda bakalım nasıl hesap vereceksiniz

    CEVAP YAZ 1 0
KİMDİR ?
Mehmet Müezzinoğlu
MEHMET MÜEZZİNOĞLU KİMDİR?

64. hükümette Sağlık Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu kimdir ve aslen nerelidir? İşte Mehmet Müezzinoğlu'nun özgeçmişi; Mehmet Müezzinoğlu İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun. Gümülcine'de

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro