eposta yazdır zoom+ zoom-

Mehmet Ersoy nereli yeni Kültür ve Turizm Bakanı kimdir

Mehmet Ersoy nereli yeni Kültür ve Turizm Bakanı kimdir

Mehmet Ersoy cumhurbaşkanlığı yeni kabine listesinde Kültür ve Turizm Bakanı olarak yer alıyor. Mehmet Ersoy ünlü Maxx Royal otelleri ile ETS Tur'ur sahibi. Atlasjet'in de ortağı olan Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy ise medyadan bir isim.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 09-07-2018 23:00 - Güncelleme: 10-07-2018 00:50

Yeni hükümet kabinesinin en dikkat çeken isimlerinden biri Kültür ve Turizm Bakanı oldu. İşadamı Mehmeü Ersoy, kabinedeki en zengin bakanlardan biri. 1968 doğumlu olan Mehmet Ersoy, ETS Tur ve Maxxroyal otellerin sahibi. Mehmet Ersoy'un ikiz kardeşinin ismi ise Murat Ersoy'dur. Atlasjet ve Voyage Turizm de Ersoy kardeşlere aittir.

Mehmet Ersoy ile eşinin iki çocukları var. Büyük oğullarının ismi Mehmet Reşat, küçük oğullarının adı Aslan Can.

Mehmet Ersoy nereli : 1968 İstanbul doğumlu olan Mehmet Ersoy, Alman Lisesi mezunu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü bitiren Mehmet Ersoy, ilk olarak ETS Tur'u kurdu. 1999 yılı sonunda otelciliğe geçen Mehmet Ersoy ile ikiz kardeşi Max Royal ve Voyage Turizm ile sektörde etkili oldular.

Mehmet Ersoy'un eşi Pervin Ersoy medyanın eski yüzlerinden biri. Show TV kanalında uzun yıllar çalışan Pervin Ersoy, Günaydın Türkiye programını sunmuştu. Pervin Ersoy verdiği bir röportajda kendisini şu şekilde anlatıyor: 

-İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunuyum. Halka İlişkiler masterı yaptım sonrasında. Ama tüm üniversite sezonu boyunca çalışma hayatım vardı. Birçok televizyon kanalı ile çalıştım. Yıllarca Show TV'de çalıştım.Orada Günaydın Türkiye adlı bir programım vardı.Yıllarca o programı yürüttüm. Çocuklara yönelik Street Fighter adlı bir programım vardı o programı sundum. Daha sonrasında kendi işim olan halkla ilişkiler işimi yapmak istedim. Daha sonra eşimin firması ETS Tur ile çalışmaya başladım. Halen daha eşimle birlikte iş hayatında beraberiz.'

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Mehmet Ersoy nereli yeni Kültür ve Turizm Bakanı kimdir haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR9 YORUM
  • Misafir 10 Temmuz 2018 20:32 Asıl babadan zengin bir kişidir babası haydar ersoy türkiyenin mülk zenginidir

    CEVAP YAZ 0 4

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro