eposta yazdır zoom+ zoom-

Kedi besleyenler dikkat!

Kedi besleyenler dikkat!

Evde kedi besleyecek olan ve besleyenlerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar vardır. Kedi besleyen insanların evde dikkat etmesi gereken şeyler nelerdir? Veteriner Hekim Barış Murat Özdemir cevapla.tv'ye anlattı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-08-2018 02:00 - Güncelleme: 18-08-2018 02:00

Evimizde kedi besler iken kedinizin yaşadığı ortamdan mutlu olmasını sağlamak bizim en büyük görevimizdir. Evde kedi besleyen ve besleyecek olanların dikkat etmesi gereken hususları Veteriner Hekim Barış Murat Özdemir cevapla.tv'ye anlattı.

Günümüzde insanların evleri kentsel dönüşüm sebebiyle oldukça yüksek katlı olmaktadır. Bu yüksek katlarda oturmanın dezavantajı kedilerin evde rahatlıkla dolaştığı anlarda balkondan ya da camdan düşebilmesidir. Bu durumda eve gelen misafirlerin ya da arkadaş grubunun evde kedi olduğunun bilincinde olması gerekiyor. Kişi evde iken pencerenin ya da balkon kapısının açık olduğunu haliyle unutuyor ve bu kazalar meydana geliyor. Bunun dışında evde kedi besleyen insanların kedilerinin konforunu sağlaması gerekiyor. Kedi yatakları, su içme kapları ve tuvalet mutlaka kediye göre onun rahatça bulabileceği bir yere konması gerekmektedir. 
 

Kaynak: cevapla.tv

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Kedi besleyenler dikkat! haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR1 YORUM
  • NECDIYE FUSUN ÖZDEŞ. 18 Ağustos 2018 14:31 Çok yelaramazlar ben bile korkuyorum.

    CEVAP YAZ 1 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro