eposta yazdır zoom+ zoom-

Hilal Kaplan'dan Alparslan Türkeşli Kadir Mısıroğlu yanıtı

Hilal Kaplan'dan Alparslan Türkeşli Kadir Mısıroğlu yanıtı

Sabah yazarı Hilal Kaplan, CHP'nin hedefindeki tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu'na destek çıktı. Kaplan, bugünkü yazısında Mısıroğlu'nun 'Lozan, Zafer mi, Hezimet mi..?' adlı kitabını gönderdiği Alparslan Türkeş'in teşekkür mektubuna yer verdi.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 19-11-2018 09:43 - Güncelleme: 19-11-2018 09:43

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın hasta yatağında ziyaret ettiği tarihçi yazar Kadir Mısıroğlu tartışması sürüyor. Cumhuriyet ve Atatürk düşmasnı iddiasıyla eleştiri oklarının hedefindeki Mısıroğlu'na, Sabah yazarı Hilal Kaplan'dan destek geldi.

Kaplan, "Mısıroğlu’nun şahsında saldırılan nedir?" başlıklı köşesinde Mısıroğlu'nun "Sanki 16. asırda yaşamış bir Müslüman Türküm. Asırların altından kök salmışım, Cumhuriyet ile filiz vermişim." diye kendisini tarif ettiği bir konuşmasına yer verdi.  Kaplan, ayrıca 1990'lı yılların ortasında Mısıroğlu'nun FETÖ elebaşı Gülen için söylediği sert sözleri aktardı.

1966'da yayınladığı, "Türk'ün Siyah Kitabı: Yunan Mezalimi" kitabının yazarı Mısıroğlu'na Türk düşmanı dediklerine dikkat çeken yazar, MHP'nin merhum gelen başkanı Alparslan Türkeş ayrıntısıyla yazısını tamamlıyor:

"MUHTEREM KARDEŞİM KADİR MISIROĞLU"
"Buna yıllar önce yazılmış Alparslan Türkeş'in, "Muhterem Kardeşim Kadir Mısıroğlu Beyefendi" diye başlayan mektubu en güzel cevap aslında. Şöyle devam ediyor: "Telif etmiş olduğunuz 'Lozan, Zafer mi, Hezimet mi..?' adlı kitabınızı alarak çok memnun oldum. Göndermek lütfunda bulunduğunuz için çok teşekkürler ederim."
Lozan'ı tartışmaya açmaya yüreği yetmeyenler, Ege'deki haklarımızı Yunanla aynı frekanstan konuşarak yok sayanlar neyse de tek derdi Akdeniz'de yine sözümüzün geçtiği günleri görmek olanların tavrı hakikaten insafsızlık...
Mısıroğlu'nu anlamaya çalışanlar, görüşlerine katılmasalar dahi saldırmaya yeltenmezler. Zira karşılarındaki, argümanlarla örülmüş bir tarih okuması sunmaktadır. Saldıranların acziyeti ise altı asırlık koca çınarı gömmeye güçlerinin yetmemesinden ötürüdür, acziyettir."

Hilal Kaplan'ın yazısının tamamı

Akşener ve Mısıroğlu'nun Lozan polemiği!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan yeni Kadir Mısıroğlu açıklaması

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Hilal Kaplan'dan Alparslan Türkeşli Kadir Mısıroğlu yanıtı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR35 YORUM
  • esenler 19 Kasım 2018 14:51 Körlerle sağırlar olmuş."Samsun'da 7 gün 7 gece 19 Mayıs kutlanacak. Bir de Atatürk 19 Mayıs benim doğum günüm dediği için pasta da kesilecek. Bu pasta halka dağıtılacakmış. Mustafa Kemal gelip mumları üfleyecek mi onu bilmiyorum." diyen Atatürk düşmanı Hilal Kaplandan beklenen de budur zaten.

    CEVAP YAZ 6 10

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro