eposta yazdır zoom+ zoom-

Hasip Kaplan Gül'ü böyle tehdit etti

Hasip Kaplan Gül'ü böyle tehdit etti

BDP'li Hasip Kaplan Meclis'te düzenlediği basın toplantısında demokratikleşme paketini ve yeni internet yasasını değerlendirdi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 07-02-2014 15:42 - Güncelleme: 17-10-2015 23:16

BDP Şırnak Milletvekili , Yeni İnternet Yasası'nı eleştirdi. Yasanın veto edilmesi için Cumhurbaşkanı Gül'e çağrıda bulunan Kaplan, Gül'ü esprili birdille tehdit etti:

"Sayın Cumhurbaşkanı bunu veto etmezse Twitter'dan sileceğim ve kendisini takip etmeyeceğim."

Kaplan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Başkanlığı'na sunulan yeni "demokratikleşme paketi"ni değerlendirdi.

Hasip Kaplan, paketteki tek olumlu maddenin, özel yetkili ağır ceza mahkemelerinin kaldırılması olduğunu ifade etti.

Gizli dinlemelere değinen Kaplan, hukuk dışı dinlemelerin yüzde 80'ninin "önleyici dinleme" adı altında yapıldığını ileri sürdü. Kaplan, tasarıda "önleyici dinlemelerin kaldırılacak" denilmediği sürece, bu dinlemelerin devam edeceğini savundu.

''BAKAN EFENDİLERİN KEYFİYLE...''

Soruşturma izinleri ile ilgili düzenlemeye de tepki gösteren Kaplan, "TİB Başkanı için Bakan izin verecek, kolluk için Bakan izin verecek, generaller için Milli Savunma Bakanlığı, MİT için Başbakan izin verecek... Bu demokrasi değil totaliter rejimdir. Seçilmişler istenildiği gibi tutuklanacak, ağır cezada yargılanacak ama atanmışlar Bakan efendilerin keyfiyle soruşturulabilecek" diye konuştu.

Uzun tutuklulukla ilgili konuya da değinen Kaplan, yalnızca uzun tutukluluğa değil uzun yargılamaya da sınır getirilmesi gerektiğine işaret etti.

''VETO ETMEZSE GÜL'Ü TWITTER'DA TAKİP ETMEYECEĞİM''

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kaplan, TBMM Genel Kurulu'nda yasalaşan internetle ilgili düzenlemenin anımsatılması üzerine, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın ne kadar özgürlükçü olduğunu göreceğiz. Gelişmiş ülkelerin, dünyanın bu konudaki tepkileri de ortada. Sayın Cumhurbaşkanı'nın bunu veto etmesi gerektiğini düşünüyorum. Veto etmezse Twitter'dan sileceğim ve kendisini takip etmeyeceğim" diye konuştu.

Kaplan ayrıca, BDP olarak kendilerinin de bir paket hazırladığını belirterek, "30 Mart'ta, halkımızla beraber, bu iktidarı paketleme paketini çıkarmış olacağız" dedi.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Hasip Kaplan Gül'ü böyle tehdit etti haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • fikret celik 08 Şubat 2014 11:35 bizde seningibilerini kahve anneye bile sokmazlar sen kim gulen kim sana ne dedi ki parliyorsun dur sen goreceksin dogacaktir hakkin vadettigi gun belki yarin belki de yarindan da yakin hoca tayibi sever tayip de hocayi sever zaman ,saman yolu, hocay ve tayibin arasini acmakla ograssin dursun onlar da gununu gorecek sen ise sus ve seyret uoksa senin de sonun gelmistir gorunen o

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Hasip Kaplan
HASİP KAPLAN KİMDİR?

Hasip Kaplan, 1 Ocak 1954'de Şırnak Harapşeref Köyü'nde doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Hanif'tir. Avukat; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Uluslararası hukuk uzmanı olarak çalıştı. Türkiye B

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro