eposta yazdır zoom+ zoom-

Gürsel Erol ihracını isteyen Kılıçdaroğlu'nu bombaladı

Gürsel Erol ihracını isteyen Kılıçdaroğlu'nu bombaladı

ELAZIĞ milletvekili Gürsel Erol Kemal Kılıçdaroğlu ile yönetimi istifaya davet edince kesin ihraç talebiyle disipline verildi. Haberi Elazığ'da alan Gürsel Erol 'Görüyoruz ki koltuk adamı olanlar bugün Ankara’da, ben ise halk adamı olarak halen Elazığ’dayım. Aramızdaki fark bu. Bu parti bu yönetim anlayışıyla, bu kadroyla asla iktidar olamaz" dedi.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 29-06-2018 01:13 - Güncelleme: 29-06-2018 09:52

CHP 41 yıl sonra Elazığ'dan çıkardığı milletvekili Gürsel Erol'u partiden atıyor. Sebebi de Gürsel Erol'un seçim yenilgisi sonrasında Kılıçdaroğlu ve yönetimin istifasını istemesi. CHP PM toplantısında alınan ihraç kararını Elazığ'da alan Gürsel Erol, basın toplantısı düzenleyip verdi veriştirdi.

İşte Gürsel Erol'un o açıklamalarından flaş bölümler:
-"Ben 95 yıllık CHP tarihin aileden ve kökenden gelen bir mensubuyum. Büyük dedemiz CHP'nin ve meclisin ilk milletvekilidir. Biz bugüne kadar 95 yıllık siyasi hayatımızda hiçbir şartta ve koşulda CHP'nin dışında siyaset yapmadık ve düşünmedik. Asla böyle bir arzumuz olmadı. Biz CHP'nin etik değerleri ile yetişen biriyiz.

CHP'nin vekilinin olmadığı yerlerde ben seçildim
-Gençlik kolları genel başkanlığı, en genç il başkanlığı yapan, 2 dönemdir milletvekilimizin olmadığı illerde gidip milletvekili seçilen biriyim. 26. Dönem Tunceli, 27. Dönem ise Elazığ milletvekiliyim.

Koltuk adamları
-Daha bir hafta geçmemişken genel merkezimiz seçim sonuçlarını değerlendirmek yerine, Türkiye'nin yeni bir rejime geçişini değerlendirmek yerine yalnızca bir milletvekilinin ihracı için parti meclisi toplanıyor. Toplanmasındaki niyeti, tekelleşen bir genel merkezde siyasetin olduğunu, koltuk adamlığının olduğunu, dava adamlığının olmadığını söylemek istedim".

41 yıldır CHP'nin seçilemediği Elazığ'da...

CHP'de Gürsel Erol şoku! 41 yıl sonra Elazığ'ı kazandırmıştı

41 yıldır milletvekili seçilmeyen Elazığ'da oyları yüzde 100 artırdıklarını anlatan Erol, "Elazığ'da oy oranımız 19 bindi. Şu anda ise 38 binin üstünde oyumuz var. Ben koltuk adamı değil, dava adamıyım. Eğer koltuk adamı olsaydım bugün genel merkezi yönetenler gibi riski bölgelerde milletvekili olmazdım. Ankara, İstanbul ve İzmir'den yalnızca milletvekili olmanın mücadelesini verirdim. Ben dava adamıyım. CHP'nin değerlerini, Mustafa Kemal Atatürkün değerleri ile bütünleştirmektir. Bu ülkenin yönetimine, Atatürk'ün devlet anlayışını, cumhuriyet anlayışını yerleştirmektir. Ama görüyoruz ki koltuk adamı olanlar bugün Ankara'da ve ben bugün halk adamı olarak halen Elazığ'dayım. Aramızdaki fark bu" diye konuştu.

9 dönemdir kaybettiler hala koltuktalar

CHP'li Tezcan'dan flaş istifa ve kurultay açıklaması!

Partinin gerçeklerine ve değerlerine dönmesi gerektiğini ifade eden Erol, yönetime olan eleştirilerini sürdürdü. Erol, şöyle devam etti:
-"Dokuz dönemdir kaybedilen seçimin sonucuna rağmen eğer insanlar yerini muhafaza ediyorsa ve iki dönemdir milletvekili çıkaramayan bir ilden gidip de milletvekili olunuyorsa bunu herkesin vicdanına sunuyorum. Koltuk adamı kimin olup olmadığını herkes kıyaslamalı. Ayrıca bu parti kendi gerçeklerine ve değerlerine dönmelidir. Muharrem İnce bunun en güzel örneğidir. Açıklamalarımda yapmış olduğum bütün söylemlerin arkasında duruyorum".

Olamaz böyle bir şey!

-Biz kavga adamı değiliz. Biz mücadele adamıyız. O korkaklar yarın biz oraya geldiğimizde, biz oraya başı dik gideceğiz ama onların, yarın nerede olduğunu hep birlikte göreceğiz."

-"İnsanların hayalleriyle, umutlarıyla ve gelecekleriyle oynamayın. Üç, beş belediye başkanını belirlemek için, koltuklarınızı belirlemek için Türkiye'nin yönetiminden elinizi ayağınızı çekemezsiniz. Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim. Kimlik kayıtlarında CHP'li olmasam bile ben CHP'liyim. Siz yönetici olduğunuz halde CHPli değilsiniz.

-Buradan bütün yurttaşlarıma, CHP'ye gönül veren herkese söylüyorum. Elinizi vicdanınıza koyun, bu kararın karşısında direnin. Böyle bir şeyi tanımayın. Olamaz böyle bir şey. 41 yıldır milletvekili seçilemeyen bir ilde siyasi bir değerlendirme yaptığı için bir milletvekili, kendi koltuklarının korkusundan ihraç ediliyorsa, o zaman siz de bence elinizi vicdanınıza koyarak bu süreci değerlendirmeniz düşüncesindeyim.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Gürsel Erol ihracını isteyen Kılıçdaroğlu'nu bombaladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR17 YORUM
  • Ev Sahibi 29 Haziran 2018 17:54 CHP ve Etik doğrusu ikisini bir arada düşünemiyorum.

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Gürsel Erol
GÜRSEL EROL KİMDİR?

2018 seçimlerinde CHP'ye 41 yıl sonra Elazığ'da milletvekilliği kazandıran Gürsel Erol kimdir eşi ve çocukları var mı ailesi hakkında neler biliniyor? Gürsel Erol eşi ve çocukları : Önce Elazığ Milletvekili G&uum

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro