eposta yazdır zoom+ zoom-

Gülen Cemaati HDP'yi destekliyor çünkü...

Gülen Cemaati HDP'yi destekliyor çünkü...

Habertürk gazetesi yazarı Ruşen Çakır, 2015 milletvekili seçimlerinde Gülen Cemaati'nin neden HDP'yi desteklediğini açıkladı.

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 02-02-2015 10:17 - Güncelleme: 29-10-2015 11:00

Habertürk gazetesi yazarı Ruşen Çakır, 2015 milletvekili seçimlerinde Gülen Cemaati'nin AK Parti'yi frenleyecek tek güç olarak HDP'yi gördüğünü söyledi.

Hatırlanacağını üzere, Gülen Cemaati'ni körü körüne desteklediğini belirten Nazlı Ilıcak, geçen hafta HDP'ye oy vereceğini açıklamıştı.

Ruşen Çakır'ın bugünkü yazısının 'Cemaat'in çaresizliği' başlıklı kısmı şöyle:

CEMAAT İÇİN FİYASKO OLDU

Önce yerel seçimler, ardından Cumhurbaşkanlığı seçimleri Fethullah Gülen cemaati için birer fiyasko oldu. Kime destek anlamında dokunduysa yaktı. Öte yandan Erdoğan iki seçimde de Cemaat ile savaşı temel strateji olarak belirledi ve başarılı oldu. Bu seçimlerde de benzer bir durumla karşılaşacağa benzeriz.

HDP YEĞANE GÜÇ

Önceki iki seçimde az da olsa CHP ve MHP’den, bir ölçüde Ekmeleddin İhsanoğlu’ndan umutlanan Cemaat, bu sefer iyice çaresiz bir durumda. Cemaat’e yakın bilinen bazı yazarların AKP ve Erdoğan’ı frenleyebilecek yegâne güç olarak HDP’yi görmeleri de bunun kanıtı.

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Gülen Cemaati HDP'yi destekliyor çünkü... haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR17 YORUM
  • harun 02 Şubat 2015 11:39 Hangi medya grubuna bakarsan bak yazılı görsel medyada her taraf algı operasyonuyla meşgul.insanların hiç muhakeme yapmadığı ne söylenirse rüzgar gibi sağa sola savrulabileceği düşünülmekte

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro