HABER /  EĞİTİM

Haşim Kılıç'tan dershane açıklaması

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Kadir Özkaya'nın yemin töreninde dershanelerin kapatılmasına ilişkin açıklama yaptı.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, dershanelerin kapatılmasına ilişkin düzenlemesiyle ilgili konuştu.

Kılıç, "O konuda raportörümüz raporunu hazırladı, üyelerimize dağıtıldı, epeydir üyelerimizde. Uygun bir süre içerisinde onun da gündeme alınması şüphesiz yapılacaktır" dedi.

Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilen Kadir Özkaya'nın yemin törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Haşim Kılıç katıldı. AYM Başkanı Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kapıda karşıladı. Törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kılıç baş başa görüştü. Yaklaşık 1.5 saat süren görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı makam aracına kadar uğurlayan Kılıç, daha sonra gazetecilerin sorularını cevapladı.

DERSHANELERİN KAPATILMASI

Dershanelerin kapatılmasına yönelik yasayla ilgili düzenlemenin sorulması üzerine ise Kılıç, "O konuda raportörümüz raporunu hazırladı, üyelerimize dağıtıldı, epeydir üyelerimizde. Uygun bir süre içerisinde onun da gündeme alınması şüphesiz yapılacaktır. Bugün istatistikleri bugün verdim. İtiraz ve iptal davaları konusunda mahkememizde herhangi bir sorun yok. Biz bunu artık güncel yıl haline getirdik. Geçmişten kalan dosyamız artık yok denecek kadar az durumda. 2015 yılına devreden dosyalar da, 2014 yılının sonunda açılan davalar nedeniyle bir zorunluluk olarak bu yıla devretmiştir. Bu yönüyle bir sorun yok. En kısa sürede önemli davalar var, bunlar sonuçlandırılacak" ifadelerini kullandı.

"Siyasi hayata geçiş yapacağınıza yönelik spekülasyonlar görüşmede konuşuldu mu?" sorusuna ise Kılıç, "Hayır, bu konuda herhangi bir görüşmemiz olmadı" yanıtını verdi.

ÖNCEKİ HABERLER
Hazine 1 milyar metrekare arazi sattı
Yılmaz Erdoğan aldığı ödülü kaybetti
Bu Tarz Benim reyting galibi kim elendi?
Kulislerde dolaşan çılgın iddia! HDP'ye büyük destek!
Haşim Kılıç'tan flaş açıklama: O dönem kapandı!
Bocuk ne demek bocuk gecesi nerde neler yapılır?
Yorumlar 2 yorum