eposta yazdır zoom+ zoom-

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 44 büyükelçiyi kentte ağırladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 44 büyükelçiyi kentte ağırladı

GAZİANTEP Büyükşehir Belediyesi 74 ülkeden 44 büyükelçiyi Rumkale'de ağırladı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 18-09-2017 15:39 - Güncelleme: 18-09-2017 15:39

TÜRKİYE İhracatçı Meclisi (TİM), Gaziantep Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) tarafından koordine edilen 74 ülkeden 44 büyükelçi ve ülke temsilcisinden oluşan 171 kişilik heyet, Gaziantep Buluşması kapsamında düzenlenen iki gün süren yoğun programını tamamladı.

Programın son günü, özel kahvaltı toplantısıyla başladı, Rumkale tekne turunun ardından Erikçe Orman Alanı’ndaki piknikle program sona erdi.

Gaziantep’in tanıtımına yönelik düzenlenen 4’üncü Büyükelçiler Gaziantep Buluşması çerçevesinde hazırlanan iki günlük program dolu dolu geçti.

Programla kentin zengin tarihi ve turistik dokusu, yurt dışından gelen misafirlere tanıtıldı. Gezi programına ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, programın ikinci gününde konuklarını gün boyu yalnız bırakmadı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in de katıldığı kahvaltılı toplantıyla başlayan program, Rumkale’deki tekne turuyla devam etti, Rumkale’nin güzelliği karşısında büyülenen konuklar, bol bol fotoğraf çektirdiler. Başkan Şahin, tekne turu sırasında konuklarına Rumkale hakkında bilgi  verdi.

Başkan Şahin tarafından düzenlenen RumKale gezisine katılan Türkiye İhracatçı Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, kentin tarihi ve turistik yerlerini heyetle birlikte gezdi. Heyet, Erikçe Orman Alanı’nda yöresel yemeklerin ikram edildiği piknikle iki günlük programı tamamladı.

Şehrin tarihi zenginlikleri karşısında hayranlıklarını gizleyemeyen konuklar, Başkan Şahin'e kendilerini ağırladıkları için teşekkür ettiler, ülkelerine gittiklerinde Gaziantep’in tarihi, turistik ve özellikle yöresel yemeklerini anlatacaklarını söylediler. Heyet, özel bir uçakla kentten ayrıldı.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Gaziantep Büyükşehir Belediyesi 44 büyükelçiyi kentte ağırladı haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR4 YORUM
  • hak 19 Eylül 2017 12:00 gercekten bu gaziantep haberleriniz baydi war isin icinde birsey ama anlamadim birseyler gizlenmeye calisiyor ama ne????

    CEVAP YAZ 0 0

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro