eposta yazdır zoom+ zoom-

Eryaman'a Bülent Ecevit parkı

Eryaman'a Bülent Ecevit parkı

Merhum başbakanlardan Bülent Ecevit'in adının verildiği park açıldı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 21-11-2012 13:50 - Güncelleme: 24-10-2015 09:10

Merhum başbakanlardan Bülent Ecevit'in adının verildiği park açıldı.

Etimesgut Belediyesi'nce Eryaman'da yaptırılan ve merhum başbakanlardan Bülent Ecevit'in adının verildiği parkın açılışına katılan DSP Genel Başkanı Masum Türker, yaptığı konuşmada, Türkiye siyasetinde çok önemli bir yeri olan Ecevit'in adının MHP'li bir belediyenin parkına verilmesinin kendisini çok duygulandırdığını belirterek, ''Belediye Başkanı Enver Demirel, bu açılışla güzel bir örnek bıraktı. Bu her politikacının alması gereken bir derstir'' dedi.

Bazı televizyon kanallarının belgesel programlarında Ecevit'in ölüm yıl dönümüyle 28 Şubat'ı birleştirmeye çalıştıklarını ve bunun yanlış olduğunu ileri süren Türker, Ecevit'in ''hak ve halk''tan güç aldığını söyledi.

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de Türkiye'ye emeği geçenleri sahiplenmeye ve isimlerini yaşatmaya çalıştıklarını kaydederek, Ecevit'i rahmetle andıklarını ve hizmetleri için müteşekkir olduklarını söyledi.

Demirel, 12 bin metrekare alana sahip parkta yürüme ve koşu yollarıyla spor alanının da bulunduğunu belirtti.

Eski DSP Genel Başkanı Zeki Sezer'in de katıldığı açılış törenin ardından, Türker ve Demirel bir süre sahada futbol oynadı.

PAYLAŞ tw fb gp

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro