eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan: Kimsenin toprağında gözümüz yok

Erdoğan: Kimsenin toprağında gözümüz yok

Yunanistan Başbakanı Çipras'la bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bardağın boş tarafını bir tarafa bırakıp dolu tarafa yönlenmeliyiz. Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok." ifadelerini kullandı.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 07-12-2017 14:41 - Güncelleme: 07-12-2017 14:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Çipras ile bir araya geldi. Buradaki görüşmede açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti: “Artık Türkiye ve Yunanistan bir şeye inanmalıdır. Bardağın boş tarafını değil dolu tarafına yönlenmeliyiz.''

''Müzakerelerimizi onun üzerine bina etmeliyiz.'' diyen Erdoğan, ''Aslında halklarımızın birbiriyle ortak yanları çok yeter ki ideolojik saplantısı olanları bir kenara koyalım. Bizim Türkiye olarak hiçbir komşu ülkenin toprak bütünlüğü konusunda bir gözümüz yok. Biz geçmişte iç içe olmuş ülkeleriz. Burada soydaşlarımız var. Keşke geçmişteki bazı yanlışlar olması sebebiyle bir kısım Rum vatandaşlarımız da ülkemizden ayrılmasaydı.'' ifadelerini kullandı.

''YANLIŞLARI ARTIK TARİHE BIRAKIYORUZ'': Türkiye-Yunanistan ilişkilerinin sağlam bir zemine inşaa edilmesi gerektiğinin altını çizen Erdoğan, ''Bu yanlışları artık tarihe bırakıyoruz. İlişkilerimizi çok daha sağlam bir zeminde inşa etmeliyiz. Bunun için yapabileceğimiz çok şeyler var. Eğer gerçekten söylem birliğini ortak aklı oluşturabilirsek bunları çözeriz. Bu görüşmemizde Yunanistan halkına şahsım ve halkım adına kalbi şükranlarımızı ifade etmek istiyorum.” dedi.

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan: Kimsenin toprağında gözümüz yok haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • rabia 07 Aralık 2017 19:17 4 gündür oğlumun ısraiyle payitaht dizisine başladım ve heyecanla 27 bölümü bitirdim...dizideki tarihi sanki şimdi erdoğanla yaşıyor gibiydi ülkemiz, nasıl olur böyle birşey herkeze şiddetle tavsiye ederim...erdoğanımıza ALLAH sabır ve ömür ihsan eylesin...amiiinnnn.

    CEVAP YAZ 2 3

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro