eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan: Biz terörist olanın apoletini söktük

Erdoğan: Biz terörist olanın apoletini söktük

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biz terörist olanın apoletini söktük. Teröristlere karşı mücadele edenlerin değil." dedi. Korgeneral Metin Temel Paşa'nın ülkeyi vuran teröristlerle mücadele sürdürdüğünü vurgulayan Erdoğan, İnce'nin açıklamalarına tepki gösterdi:

PAYLAŞ tw fb
Eklenme Tarihi: 02-06-2018 22:32 - Güncelleme: 02-06-2018 22:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aksaray'da iftar programında yaptığı konuşmada Muharrem İnce'nin açıklamalarına ilişkin, "Biz terörist olanın apoletini söktük. Teröristlere karşı mücadele edenlerin değil." dedi.

Erdoğan, "Biliyorsunuz, CHP'nin adayı bugün kafayı Zeytin Dalı Harekatımızın kahraman komutanı Metin Temel Paşamıza takmış. Diyor ki, 'Erdoğan şu kadar generalin apoletini söktü, ben de bununkini sökeceğim.' Bana bak, biz terörist olanın apoletini söktük, teröristlere karşı mücadele edenlerin değil." diye konuştu.

Korgeneral İsmail Metin Temel Paşa'nın ülkeyi vuran teröristlerle mücadele sürdürdüğünü vurgulayan Erdoğan, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin açıklamalarına şu sözlerle tepki gösterdi: 

"İnce, sen teröristin kim olduğunu bilmiyorsun. Zaten siz o teröristlerle de Ankara'dan İstanbul'a kol kola yürüdünüz. Senin genel başkanın teröristlerle beraber Ankara'dan İstanbul'a kol kola yürüdü. Biz sizleri iyi biliriz. Bir insan ülkesinden bu kadar mı habersiz olur?

Sayın Temel, bir parti toplantısına gelmiyor, Malatya'da Türkiye Esnaf Sanatkarlar Konfederasyonunun düzenlediği bir davete geliyor ve protokol masasında, o da bir protokol mensubu olarak yerini alıyor. Bir insan devletin nasıl işlediğinden bu kadar mı habersiz olur? Devlet nedir, devlet nasıl yönetilir, bunlardan haberi yok. Darbeci generallerin apoletlerini biz değil, yargı söktü. Bunu da bilesin. Cumhurbaşkanının öyle bir yetkisi dün yoktu, bugün yok, yarın da yok." 

PAYLAŞ tw fb

YORUM YAZIN Erdoğan: Biz terörist olanın apoletini söktük haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR6 YORUM
  • abcd 03 Haziran 2018 04:59 Sn Cumhurbaşkanım size ve devletimize dişlerini gösteren ne kadar it varsa dişlerini sökmeye hazırız.

    CEVAP YAZ 5 36

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2019 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro