HABER /  AK PARTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İnce'ye apolet cevabı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muharrem İnce'nin, Zeytindalı Harekatını yöneten 2. Ordu Komutan'ı İsmail Metin Temel'e yönelik 'apoletlerini sökeceğim' sözlerine sert yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da vatandaşlara seslendi. Hedefinde CHP'nin adayı Muharrem İnce ve sözleri vardı. Erdoğan "Milletvekili arkadaşlarıma hırsız ithamında bulunan bu İnce'ye dava açın, hepiniz dava açın" dedi. Kendisini alkışladığı için İnce'nin 'apoletlerini sökeceğim' dediği İsmail Metin Temel'e sahip çıktı. Erdoğan, "Baktılar ki bize diş geçiremiyorlar, terörle mücadele kahramanlarımıza saldırıyorlar" ifadelerini kullandı.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

'İLK DEFA VELEDROM YAPACAĞIZ'

Konya'da eski stadı millet bahçesi yapıyoruz. Konya 100 dönümlük bir millet bahçesine kavuşacak. Bisiklet yarışları için ilk kez Konya'da bir veledrom yapacağız. Konya'yı hızlı trenin merkezi yaptık. En kısa sürede hizmete girecek inşallah. Yatırımlara devam edeceğiz ey Konyalı kardeşlerim. Bay Kemal de bu işlerle uğraşmayız diyor. Bay Kemal sen anlar mısın Şehir Hastanesi'nden? İnce, sen anlar mısın? Şehir hastanemizi önümüzdeki yıl Konya'da açıyoruz inşallah. Bunlar şehir hastanesi nedir bilmez. Biz proje üretiyoruz, onlar laf üretiyor. Biz sayın İnce Yalova'ya rahat rahat gidip gelsin diye köprü yaptık. Biz hizmet ehliyiz. Biz bu millete efendilik yapmaya gelmedik. İftarı çiftçilerle yapacağız. Bu akşam Aksaray'da çiftçi kardeşlerimle iftarım var. Biz her zaman halkın içindeyiz kardeşlerim. Konya'ya 7 katrilyon lira tarımsal faaliyet desteği verdik. Bay Kemal çiftçiler ağlıyor diyor. Bay Kemal ne yaptığımızın farkında değil. Verilen paralardan haberi yok. Çünkü bunların işi yalan üzerine kurulu. İstediğin kadar yalan söyle. Benim feraset ehli milletim bu yalanlarınızı yutmayacaktır.

'VEKİLLERE HIRSIZ DİYORLAR; DAVA AÇIN'

Biz yaptıklarımızı ve yapacaklarımızı anlatıyoruz. Peki diğerleri ne anlatıyor? 'Yıkacağız' diyorlar. 'Eskiye' döneceğiz diyorlar. 'Kapatacağız', 'yaptırmayacağız' diyorlar. Hızlarını alamayıp milli iradenin tecelligahı olan Meclisi, burada görev yapan milletvekillerimizi hırsız olarak itham edecek kadar ileri gidiyorlar. Bunlar dağıttı. Bunlarda kayış attı. Milletvekillerine nasıl bu ifadeyi kullanırsın. Sen de hırsızsın o zaman. Benim milletvekili arkadaşlarıma hırsız ile itham eden bu İnce'ye dava açın.

'HADDİNİ AŞIYOR'

Kahraman komutan İsmail Metin Temel Paşamıza saldırmış. Sebebi ne biliyor musunuz? Biliyorsunuz İkinci Ordu Malatya’dadır, ben de gittiğimde bir iftar verildi. Malatya’da şahsımın bulunduğu bu iftar sofrasına komutanımızın katılmasından beyefendi rahatsız olmuş. Nasıl olur da katılırmış. Haddini öyle aşıyor ki, muazeleyi kaybediyor. Bizim Metin Temel Paşamızla terörle mücadeleden, Zeytin Dalı Harekatı’ndan gelen yakın bir hukukumuz var. Millet sana paşamızın apoletlerini sökecek fırsatı hiçbir zaman vermez ama seni sandığa öyle bir gömer ki, çok hevesli olduğun CHP Genel Başkanlığı yarışına katılacak yüzün kalmaz. Bunun genel başkanı da “Aman ha Afrin’e girmeyin” diye yeri göğü inletiyordu. Kahraman askerlerimiz bir mi, girdi; başlarında da Metin Temel Paşamız var mıydı, vardı. Akıllarınca bunun intikamını alıyorlar."

Muharrem İnce: O generalin apoletlerini sökeceğim

Canikli'den 'apoletlerinini sökeceğim' diyen İnce'ye yanıt

ÖNCEKİ HABERLER
Beşar Esad ve terör örgütü YPG anlaştı
Bursa'da otomobil şarampole devrildi: 1 ölü, 1 yaralı
Suudi Arabistan'da Mekke ve Medine için yeni kurul
İspanya bir ilk! Yeni başbakan İncil olmadan yemin etti
Demirtaş istediğini aldı kameralar cezaevine gidecek
Müge Anlı canlı yayında kadına "Sevgilim" dedi Twitter'da TT oldu
Yorumlar 48 yorum