eposta yazdır zoom+ zoom-

Erdoğan Barzani'ye mesajı ABD televizyonundan verdi

Erdoğan Barzani'ye mesajı ABD televizyonundan verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 25 Eylül'de gerçekleşmesi beklenen bağımsızlık referendumuna ilişkin kararı "Kuzey Irak'ın tek başına veremeyeceğini" söyledi. Erdoğan ABD kanalına konuştu.

PAYLAŞ tw fb gp
Eklenme Tarihi: 20-09-2017 09:51 - Güncelleme: 20-09-2017 09:51

Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kurulu için dünya liderleriyle beraber ABD'nin New York kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerikan PBS televizyonunun "News Hour" programına bir röportaj verdi.

PBS'in deneyimli gazetecisi Judy Woodruff'un "Türkiye Irak'ta bağımsız bir Kürt devletiyle yaşayabilir miydi?" sorusuna Erdoğan, şöyle yanıt verdi:

-"İran da bu konuda referandumla aynı fikirde gözükmüyor. Irak federal yönetimi de aynı şekilde. Dolayısıyla siz Kuzey Irak olarak tek başınıza böyle bir kararı nasıl verebilirsiniz? Bu kararı kabul etmiyoruz."

-"Orada Arap, Türkmen, Kürt hep beraber yaşıyorlar. Irak'la 350 kilometre sınır hattımız varken Türkiye olarak böyle bir referandumu nasıl kabul edebiliriz?"

-Türkiye'nin bu konudaki çok açık ve kararlı tavrını görmezden gelmek, Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'ni elindeki imkanlardan da edecek bir sürecin önünü açabilir. " 

Barzani: Referandumu ancak bu şekilde erteleriz

Türkiye'den Barzani'ye son teklif: Garantör oluruz

 

PAYLAŞ tw fb gp

YORUM YAZIN Erdoğan Barzani'ye mesajı ABD televizyonundan verdi haberine yorum yapın

adınız ve soyadınızla doğrudan da yorum yapabilirsiniz
BU HABERE YAPILAN YORUMLAR5 YORUM
  • R R. 27 Eylül 2017 07:07 MM...yorumcu (!) Sen hangi milletten ve dindensin yalancı hokabazlar....Gozünüz kör ve cüzdanınız kurusun hatimler....

    CEVAP YAZ 0 0
KİMDİR ?
Recep Tayyip Erdoğan
RECEP TAYYİP ERDOĞAN KİMDİR?

Aslen Rizeli olan Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat 1954'te İstanbul'da doğdu. 1965 yılında Kasımpaşa Piyale İlkokulu'ndan, 1973 yılında ise İstanbul İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. Fark dersleri sınavını vererek Eyüp Lisesi'nden de diploma aldı.

DEVAMI » Mesud Barzani
MESUD BARZANİ KİMDİR?

Mesud Barzani Kürt siyasetçi. 1946 yılında babası Molla Mustafa Barzani'nin lideri olduğu İran'da bulunan, SSCB'nin desteğiyle kurulmuş olan Mahabad Cumhuriyeti'nde doğmuştur. Sonraki dönemde Molla Mustafa Barzani'nin bölgede b

DEVAMI »

İNTERNET HABER MOBİL

iPhone iPad Android
İnternethaber Yayın Grubu Tüm Hakları Saklıdır © 2000-2018 - İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz ! Tel : +90 212 266 99 99  /  Faks : +90 212 266 98 98 Yazılım Geliştirme ve Sistem Destek: Bilgin Pro